Od dzisiaj, najnowsza odsłona serii gier Civilization jest dostępna dla tych, którzy często są w ruchu. Ta niesamowita turowa gra strategiczna jest dostępna w sklepie Apple Store już od 21 grudnia. Jednak od niedawna pojawiała się na nią promocja — i to dość spora!

Twórcy gry pozwolili sobie na stworzenie pseudo demo gry, udostępniając pierwsze 60 rund gry za darmo. Aby kontynuować rozgrywkę, użytkownicy urządzeń iPad będą mogli skorzystać z ograniczonej czasowo promocji, która wynosi 50% kwoty z 60 dolarów będącej pełną ceną gry. Jak wspomina studio developerskie Aspyr Media na swoim blogu, Civilization 6 wydane w sklepie Apple Store będzie odstępne dla urządzeń posiadających system iOS 11 lub wyższy. Tak więc, specyfikacje urządzeń takich jak iPad Air 2, iPad 2017 czy iPad Pro i jego odmiany powinny być wystarczające. Warto jednak pamiętać, że posiadacze iPada Pro w wersji 12.9 cali mogą zobaczyć nieco rozciągniętą grafikę, przez nietypowy rozmiar matrycy.

Promocja Civilization 6 na Apple Store

Podtrzymując tę samą tezę, jak popularny serwis Polygon, dostępna w Apple Store gra może spowodować zamieszanie dla fanów serii Civilisation. Wszystko za sprawą informacji, że gra w sklepie z iOS App Store wyświetla się w kategorii darmowych. Oczywiście, sama gra będzie musiała otrzymać pełną aktywację kluczem, aby zmienić się w pełną wersję gry. Nie zmienia to jednak faktu, że będziemy musieli i tak pobrać całe 3.14 GB danych — tylko żeby przetestować 60 tur gry. Promocja na samą grę potrwa do 5 stycznia 2018 roku. Po tym czasie wyrówna ona cenę do tej samej, jakie są oferowane dla systemów Windows czy Mac.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.