Czy iPhone X może być jeszcze bardziej amazing? Rosyjska firma Caviar uważa, że tak. Przepis na poprawę innowacyjności jest dość prosty. Wystarczy zmienić obudowę ze wstawkami tytanowymi oraz elementami z 24 karatowego złota i dorzucić do tego panel słoneczny, który naładuje iPhone X bez żadnej ładowarki. Najwidoczniej rosyjscy innowatorzy uważają, że bezprzewodowe ładowanie to już przeżytek.

Rosyjska firma Caviar znana jest z wysokiej jakości przeróbek smartfonów, które następnie sprzedawane są dość wąskiej, ale za to zamożnej grupie odbiorców. Swego czasu zasłynęła ona ze specjalnej wersji Nokii 3310 z podobizną Putina. Jednak firma Caviar nie celuje tylko i wyłącznie w rosyjskich patriotów. Przygotowali oni również specjalną wersję iPhone 7 z wizerunkiem Donalda Trumpa. Jednak w przypadku iPhone X nie zdecydowali się na odwołania do żadnego z polityków. Tym razem nowa edycja smartfona Apple w wykonaniu rosyjskiej firmy nawiązuje do jednego z największych wizjonerów współczesnego świata, czyli Elon Muska.

Jak sprawdza się ładowanie słoneczne w iPhone X Tesla?

Niestety, specyfikacja zamieszczona na stronie firmy Caviar nie zawiera żadnych informacji na ten temat. Jednak z doświadczenia wiemy, że ładowarki słoneczne charakteryzują się niską sprawnością, co przekłada się na długi czas ładowania. Nie wiadomo też czy przeróbka Rosjan nie ma również negatywnego wpływu na ładowanie bezprzewodowe iPhone X. Co prawda udało im się już przerobić obudowę iPhone 8 bez wyłączania bezprzewodowego ładowania, ale nie wiadomo czy zmiana obudowy nie obniża sprawności układu. Cena iPhone X Tesla zaczyna się od 259 tysięcy rubli (ok. 16 tys. zł) za wersję z 64 GB pamięci. Model 256 GB kosztuje 274 tysięcy rubli, czyli 17 tys. zł.

iPhone X Tesla

iPhone X Tesla

Źródło: Caviar

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.