Wiele osób nie lubi współczesnych smartfonów, które z roku na rok są coraz większe. Dlatego zaprezentowany 2 lata temu iPhone SE spotkał się z ciepłym przyjęciem przez fanów Apple. Nic dziwnego, że wszyscy czekają na jego następcę. Ostatnie plotki wskazują na to, że iPhone SE 2 zostanie zaprezentowany w maju tego roku.

Już od dłuższego czasu wiadomo, że Apple oprócz następcy iPhone X zaprezentuje w tym roku również niewielkiego smartfona. Mowa tutaj oczywiście o następcy iPhone SE, który roboczo został nazwany iPhone SE 2. Przy czym Apple może nas jeszcze zaskoczyć swoją logiką stosowaną przy nazewnictwie smartfonów. Najnowsze plotki pochodzą od producenta etui, który zdradził datę prezentacji smartfona Apple z niewielkim ekranem. W odróżnieniu od wcześniejszych doniesień, mamy tutaj do czynienia z istotną zmianę.

iPhone SE 2 nie będzie mniejszą wersją iPhone X

Oznacza to, że następca iPhone SE nie będzie wyposażony w system rozpoznawania twarzy, czyli Face ID. Apple zdecydowało się na zastosowanie dobrze znanego nam czytnika linii papilarnych z Touch ID. Natomiast w środku znajdzie się procesor A10 Fusion, który zadebiutował w 2016 roku wraz z premierą iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Jednym z akcentów wskazujących na nowoczesność smartfona będzie brak złącza mini-jack 3,5 mm. Być może iPhone SE 2 dostanie znane z iPhone 8 bezprzewodowe ładowanie Qi oraz szklany tył obudowy.

iPhone SE 2

Wszystko wskazuje na to, że następca iPhone SE będzie wyglądać niemalże tak samo, jak model zaprezentowany 2 lata temu. Zostanie jedynie wyposażony w lepsze komponenty. Być może Apple zmieni trochę design przedniej części smartfona, co pozwoliłoby na zwiększenie przekątnej ekranu bez zmiany zewnętrznych wymiarów urządzenia.

Źródło: Macotakara

 

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.