Jakiś czas temu wprowadzono betę systemu operacyjnego iOS 10. Wielbiciele Apple już od dawna czekali na tę aktualizację.

Prawda jest jednak taka, że na tę chwilę mogą sobie na tę wersję iOS pozwolić tylko ci, którzy są na tyle odważni, aby zainstalować system w wersji jeszcze niedopracowanej. Są tego pewne plusy. Takie osoby, nazwijmy ich samoistnymi testerami, mają na tę chwilę te nowości, których inni nie mają. A jest ich trochę i jest co oglądać. Nie mówię tylko o tych dużych nowościach, o których piszę sieć, ale także tych mniejszych, które są z pozoru mało ważne. Prawda jest taka, że zależy, dla kogo. Ja tam jestem ze zmian w iOS zadowolony.

Apple zajęło się swoimi Newsletterami. Po zmianach wprowadzonych w iOS 10 wypisywanie się z Newsletterów jest o wiele łatwiejsze.

Opcja, odpowiadająca za usuwanie z listy Newsów znajduje się zaraz powyżej wiadomości, którą otrzymaliśmy. Na pewno takie wypisywanie jest o wiele szybsze i wygodniejsze niż do tej pory. Aby wypisywać się z listy dyskusyjnej, klikamy opcje “Wycofaj subskrypcje“. I tyle…

apple-ios-10-1-1-451x800.png
Wycofanie z listy dyskusyjnej w iOS 10

To, co mnie zawsze drażniło, to straszny nieporządek we wszelkiego rodzaju klientach mailowych na urządzeniach mobilnych. W iOS czeka nas mała zmiana w tej kwestii.

Okazuje się, że skrzynkę mailową też można było uporządkować. Teraz nie trzeba będzie grzebać się po całej historii mailowej. Wystarczyć będzie kliknięcie, w odpowiednią przegródkę.

Flagi i porządek w kliencie mailowym
Flagi i porządek w kliencie mailowym

To jednak nie wszystko. iOS przygotował jeszcze kilka małych zmian

Jedną z nich jest odblokowanie ekranu bez konieczności przechodzenia do głównego okna. Teraz możemy zablokować telefon i po odblokowaniu mieć ulubioną aplikację na ekranie bez konieczności jej szukania. Stan telefonu poznamy po małej kłódce na górze ekranu. Dodatkowo wprowadzono bardziej zaawansowany system notowania. Do tej pory Notatki były tak proste, że aż raziło prymitywnością po oczach. Teraz mechanizm jest bardziej rozbudowany. Dodatkowo, w Spolight wprowadzono zapamiętywanie historii wyszukiwania. Żeby nie było, że zmiany są tylko czysto techniczne, to jest coś dla designerskich purystów. Wprowadzono dodatkowe emotki. Nie jest to jednak tylko zestaw obrazków, które możecie wrzucać między słowami. Teraz większość słów możecie obrazkami zastąpić. Kolejnym krokiem są zmiany w Safarii. Chodzi o zamknięcie na raz wszystkich kart. Nawet nie wiecie, ja system zamykania stosowany do tej pory mnie drażnij. Teraz będzie lepiej. Wystarczy dłużej przytrzymać przycisk zmiany kart, wybrać odpowiednią opcję i karty zostaną zamknięte.

I jak podoba Wam się nowa dostawa funkcjonalności w iOS? Ja biorę bez zastanowienia. Czekam tylko jeszcze na iPhone 7 i będę już bardzo szczęśliwy.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.