Pozwoliłem sobie kupić Apple Watch Series 5 jakiś czas temu i uważam, że jest to sprzęt godny uwagi. Może nie jest to gadżet dla każdego. Nie wszyscy muszą mieć ze sobą zegarek, którym możesz płacić, z którym gadasz i jeszcze robi ci obsługę siłowni i EKG. Możliwe też, że cena za produkty Apple jest niesamowicie wygórowana — nie będę zaprzeczał. Mamy jednak wolny rynek i każdy ustala taką cenę za produkt/usługę, jak bardzo ją wycenia. Produkty Apple to nie bułka i mleko — jak ich nie kupimy, nie umrzemy z głodu czy pragnienia. Stać cię i chcesz mieć — kupujesz. A jeżeli należysz do tej grupy, która chce i szuka… to powinieneś zwrócić na niego uwagę, zwłaszcza że potaniał.

Można chodzić i narzekać, że ceny za sprzęt Apple są z kosmosu. Sam to robię, bo czasami potrafią dać mocno po portfelu. Jest jednak coś w tym, że używanie całego ekosystemu tej formy w domu ma naprawdę wiele plusów. Zawsze miałam iMaca, MacBooka i iPhone’a. Do tego zaszczytnego grona dołączył ostatnio Apple Watch i… zastanawiam się ostatnio, jak radziłem sobie bez niego. Nie mówię, że jest to mus, ale to gadżet, który potrafi ułatwić życie. Cena za niego jest o wiele wyższa niż za choćby opaskę od Xiaomi. Ma jednak o wiele więcej funkcji i integrację z innymi żyjątkami z Cupertino. Na pewno fanów Apple ucieszy, że najnowsze model smartwatcha z tej firmy poleciał ostatnio z ceny.

Za Apple Watch Series 5 Cellular zapłacicie teraz tylko 2049 zł.

Jest to wersja, która posiada wbudowaną łączność LTE. Jeżeli nie mieliście jeszcze do czynienia z najnowszą wersją smartwatcha z Cupertino, to postaram się w kilku słowach ją scharakteryzować. Między innymi ta wersja znana jest z niegasnącego wyświet­lacza Retina, który przygasa przy opuszczonym nadgarstku. Wersja Cellular z dostępem do sieci komórkowej pozwala dzwonić, wysyłać wiadomości, czy strumieniować muzykę z Apple Music prosto z nadgarstka. Jest to problem z naszym kraju, ponieważ do jego działania potrzeba karty eSIM, a takowe na tę chwilę wydaje tylko jeden operator. W ofercie za 2049 zł dostaniecie Apple Watch 5 Cellular w kolorze gwiezdna szarość z paskiem sportowym w kolorze czarnym. Jest to co prawda mało kobiecy model (tak, Apple jest taką firmą, która lubuje się w pudrowych kolorach), ale nie każdy dba o kolorystykę.

Apple Watch Series 5 Cellular w takiej cenie to naprawdę ciekawa propozycja.

Ja kupiłem zegarek bez łączności LTE i zapłaciłem podobną kwotę. Oczywiście, jest to ograniczenia związane z kartą eSIM. Jednakże, jeżeli macie telefon w Orange, albo nie macie problemu z tym, aby mieć, to warto na tę ofertę zwrócić uwagę. Zwłaszcza że chętnych nie brakuje. Niby mamy pandemię, niby ludzie zarabiają mniej, albo narzekają, że tracą pracę, ale jakość tańsze Apple Watche rozchodzą się jak świeże bułeczki. Albo powstał jaki Efekt Motyla, albo naprawdę żyje w dziwnym kraju pełnym absurdów.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.