Wszyscy wypuszczają poprawki, to dlaczego Apple miałby być pominięty. Wyszła bowiem aktualizacja iOS do wersji 9.2.1, a iOS 9.3 jest już w beta. Co obie wersje przynoszą nowego? Wersja 9.3 o wiele więcej ciekawszych poprawek od 9.2.1, ale na tę chwilę tylko developerzy mają możliwość przytulenia 9.3.

Co zawiera update 9.2.1? Nie jest może tego dużo, ale są to ważne poprawki. Aktualizacja zawiera uaktualnienia zabezpieczeń i poprawki błędów (w tym poprawkę błędu, który mógł uniemożliwiać ukończenie instalacji, gdy używany był serwer MDM). U większości użytkowników system sam poinformuje, że należy dokonać aktualizacji. Możemy jednak spróbować to zrobić sami. Aby uruchomić mechanizm aktualizacji bezpośrednio z urządzenia, uruchamiamy opcję Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia lub dokonujemy tego poprzez iTunes. Każdy sposób jest dobry.

Co więcej, w zeszłym tygodniu Apple udostępniło pierwszą betę iOS 9.3. Ta przynosi o wiele więcej zmian niż update do 9.2.1. Testerzy nie widzą różnicy wydajnościowej pomiędzy 9.3 i 9.2.1 na starszych urządzeniach. Nowa wersja posiada też wiele udogodnień. Pierwsza z nich to możliwość redukcji niebieskiego światła. Uważacie, że to zbędne? Nie do końca. Funkcjonalność ta pozwala na odpoczynek dla naszych oczu. Dokładnie to samo oferowała aplikacja f.lux. Kolejny news to nowe skróty 3D Touch dla Kompas, Giełda, Ustawienia, Pogoda, App Store, iTunes Store oraz Zdrowie. Następną dość przydatną funkcją jest możliwość zakładania haseł oraz ochrony notatek poprzez odcisk palca. Tak funkcja bardzo mi się podoba. Kolejna zmiana to CarPlay, przynoszące nowe możliwości aplikacji muzycznej.

iOS 9.3 oraz udostępniona wczoraj pierwsza beta watchOS 2.2 dają możliwość sparowania kilku Apple Watchy z jednym iPhonem.

Lista zmian w iOS 9.3:

 • tryb nocny: po zachodzie słońca telefon automatycznie zmieni kolory na wyświetlaczu iPhone’a/iPada na delikatnie „cieplejsze” (o wyższej temperaturze barwowej), a rano powróci do standardowych ustawień. Wiele badań potwierdza, że emitowane przez ekrany smartfonów niebieskie światło (o niskiej temperaturze barwowej) źle wpływa na nasz rytm dobowy i powoduje trudności z zaśnięciem. 
 • Aktualizacja: tryb nocny jest dostępny jedynie dla urządzeń z procesorem 64-bitowym, czyli iPhone 5s i nowsze, iPad Air i nowsze, iPad mini 2 i nowsze, iPod touch 6G ;
 • zabezpieczenie hasłem lub odciskiem palca wybranych notatek w aplikacji Notatki,
 • możliwość sortowania notatek: według daty utworzenia, daty modyfikacji lub alfabetycznie,
 • możliwość wyszukiwania dodatkowych aplikacji fitnesowych i zdrowotnych bezpośrednio z aplikacji Zdrowie,
 • aplikacja Zdrowie wyświetla teraz równiez dane o naszej aktywności fizycznej zbierane przez Apple Watch,
 • nowe skróty 3D Touch dla aplikacji Pogoda, Ustawienia, App Store, iTunes Store, Zdrowie, Giełda, Kompas,
 • możliwość tworzenia duplikatu „żywego zdjęcia” w postaci „zwykłego” zdjęcia przy eksporcie z aplikacji Zdjęcia,
 • ulepszenia w aplikacji News: trafniejsze rekomendacje, możliwość odtwarzania wideo bezpośrednio z listy artykułów, tryb horyzontalny dla iPhone’a, szybsza aktualizacja listy najnowszych informacji,
 • CarPlay: dostęp do zakładek Nowe i Dla Ciebie w aplikacji Muzyka, łatwiejsze wyszukiwanie miejsc w pobliżu w aplikacji Mapy,
 • kolejne języki z obsługą Siri: hebrajski, fiński, malajski (o polskim możemy sobie pomarzyć),
 • nowe aplikacje i funkcje dla iPada stworzone z myślą o uczniach i nauczycielach.