Xiaomi jest przez wiele osób nazywane chińskim Apple. Miano to jest w pełni zasłużone, ponieważ chińska firma nawet nie kryje się za bardzo z tym, że całymi garściami czerpie inspiracje z produktów opracowanych w Cupertino. Dowodem na to jest nadchodzący flagowiec Xiaomi Mi 8, który swoim wyglądem przypomina iPhone X oraz ma oferować podobne funkcje. Jedną z nim są korzystające z rozszerzonej rzeczywistości emoji, czyli animoji.

Xiaomi Mi 8 zostanie zaprezentowany światu 31 maja. Jak to zawsze bywa przed tego typu premierami, w sieci zaczęły pojawiać się różnego typu przecieki. Już się przyzwyczailiśmy do plotek związanych ze specyfikacją sprzętową nowych smartfonów. Tym razem przedwczesną premierę miał krótki filmik, na którym zaprezentowane 4 animoji: świnka, panda, maskotka Xiaomi oraz lisek. Podobny bajer został zaprezentowany przez Apple wraz z premierą iPhone X. Jednak animoji zaprezentowane przez Tima Cooka korzystały z systemu Face ID, który odwzorowuje mimikę twarzy użytkownika. Xiaomi Mi 8 będzie zapewne ciekawym smartfonem, jednak raczej nie został wyposażony w kamerę działającą w podczerwieni oraz inne komponenty wchodzące w skład Apple’owskiego Face ID.

Xiaomi Mi 8 może być ciekawą alternatywą dla innych flagowców z Androidem

W sieci pojawiły się już plotki sugerujące, że Xiaomi Mi 8 będzie pierwszym smartfonem z Androidem wyposażonym w trójwymiarowy system rozpoznawania twarzy. Rozwiązanie to idealnie współgrałoby z nowymi animoji. Jednak Samsung był w stanie zaprezentować swoją wersję animoji bez konieczności stosowania zaawansowanego systemu rozpoznawania twarzy użytkownika. Co prawda rozwiązanie Apple jest precyzyjniejsze, jednak większość użytkowników jest zadowolonych z rozwiązania Samsunga.

Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8 (nazwa ta została nadana z okazji 8 rocznicy założenia firmy) będzie wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 845, 4/6 GB pamięci RAM oraz 64/128 GB pamięci na dane użytkownika. Ekran o przekątnej 6,2 cala będzie posiadać charakterystyczne szerokie wcięcie, w którym zostanie ukryty głośnik oraz przednia kamera. Być może Chińczycy umieszczą tam również innego rodzaju sensor. Jednak nie znamy na ten temat żadnych szczegółów. Smartfon ma być dostępny w dwóch wariantach: 6 GB + 64 GB (cena 2 799 juanów) oraz 8 GB + 128 GB (cena 3 199 juanów).

Xiaomi Mi 8 ceny

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.