Smartfony z klapką zostały już dawno wyparte przez smartfony. Użytkownicy zdążyli już się przyzwyczaić do korzystania z telefonów wyłącznie za pomocą ekranów dotykowych. Pomimo tego Samsung co roku wypuszcza w Chinach nowego flagowca, który jest nowoczesny smartfonem z klapką. Najnowszy model (Samsung W2019) został wyposażony w dwa ekrany Super AMOLED oraz podwójny aparat znany z Galaxy S9+.

Europejczycy oraz amerykanie od dłuższego czasu czekają na pojawienie się składanych smartfonów. Przy czym chcą, żeby na obu połówkach rozłożonego telefonu znajdował się ten sam ekran. Z kolei Samsung W2019 jest smartfonem, który ma klapkę z ekranami AMOLED po obu stronach. Natomiast po rozłożeniu telefonu, mamy do dyspozycji również fizyczną klawiaturę oraz przyciski nawigacyjne. Rozwiązanie to może wydać się Wam trochę przestarzałe, jednak w Chinach co roku pokazuje się nowy model flagowca z klapką. Jego najnowsza odsłona posiada chipset Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Wersja z 128 GB została wyceniona na równowartość ponad 10 tys. zł.

Samsung W2019

Samsung W2019 posiada 2 ekrany AMOLED o przekątnej 4,2”

Oba wyświetlacze mają nie tylko taką samą przekątną, ale również pracują z identyczną rozdzielczością, tj. 1080 x 1920 pikseli. Na uwagę zasługuje również zastosowana optyka. Z tyłu znajduje się podwójny aparat (12 MP + 12 MP) ze zmienną przesłoną. Dostępne są dwa tryby pracy: F1,5 oraz F2,4. Kolejne funkcjonalności zastosowanego aparatu to: optyczna stabilizacja obrazu, zoom optyczny 2x, nagrywanie w 4K z odświeżaniem 60 klatek na sekundę oraz tryb Super Slow-mo 1080p@960fps. W środku znajduje się akumulator o pojemności 3 070 mAh. Natomiast odblokowywanie smartfona odbywa się za pomocą bocznego czytnika linii papilarnych. Całość znajduje się pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z nakładką graficzną przygotowaną przez Samsunga.

Samsung W2019

Samsung W2019 jest dość specyficznym smartfonem. Wyróżnia się nie tylko rzadko spotykaną, ale również mocarną specyfikacją i ogromną ceną. Wątpię, żeby model ten spotkał się z miłym przyjęciem na innych rynkach.

Źródło: Samsung

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.