Pierwsze materiały promocyjne i tapety przygotowane z myślą o Samsungach Galaxy S10 pokazywały, że Koreańczycy wstydzą się otworu na przedni aparat. Jednak po oficjalnej premierze okazało się, że rozwiązanie to spodobało się użytkownikom. W sieci pojawiły się bardzo kreatywne tapety eksponujące charakterystyczną “dziurkę”. Trend ten podłapał sam Samsung. Przy czym inicjatorem nowej mody jest Mattcabb, czyli Mateusz Połowianiuk.

Marketingowcy Samsunga od samego początku naśmiewali się z mody na charakterystyczne wcięcie zapoczątkowane przez Apple wraz z premierą iPhone X. Dlatego Koreańczycy zapewniali swoich fanów, że nie zastosują notch-a. Jednak z roku na rok robiło się coraz mniej miejsca na ramki i projektanci musieli drastycznie zmniejszyć szerokość górnej belki. Dlatego Samsung opracował nowy rodzaj wyświetlaczy OLED z różnymi rodzajami wcięć otworów na przedni aparat. Samsung chyba nie był za bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw. Dlatego tapety dla Galaxy S10 oraz S10 Plus są przyciemnione w prawym górnym rogu. Czyli tam, gdzie znajdują się otwory na aparat. Jednak kreatywny fani stwierdzili, że charakterystyczne otwory można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób.

Samsung podłapał modę na kreatywne tapety dla Galaxy S10

Dział marketingowy na pewno mocno się zdziwił, kiedy usłyszał o tapetach wymyślonych przez naszego rodaka. Zaraz po tym pomysł ten podłapali również inni twórcy. Pojawiły się również wersje dla Galaxy S10e. Jak przyznaje sam twórca tego trendu, największym wyzwaniem przy projektowaniu takich tapet, jest odpowiednie wymierzenie wcięcia na aparat. Jednak nie jest to nic nadzwyczaj trudnego. Jadnak spece z Samsunga potrzebowali aż dwóch tygodni, żeby zauważyć nowo postały trend i się w niego wpasować.

Fani Apple pozazdrościli klientom Samsunga

Tak naprawdę to nie wiem, czy była to faktyczna zazdrość, a może mieliśmy tutaj do czynienia z typowym trollingiem. Nie zmienia to jednak faktu, że pod postem Samsunga zaczęły pojawiać się komentarze od fanów Apple. Według nich tapety przeznaczone na Galaxy S10 równie dobrze prezentują się na nowych iPhone’ach.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.