Smartfony z Androidami mają jeden, ale za to bardzo poważny problem. Ich producenci rzadko kiedy deklarują się, jak długo będą dostarczać aktualizacje do poszczególnych modeli. Zazwyczaj możemy liczyć na to, że większość flagowców będzie aktualizowana do najnowszej wersji Androida przez najbliższe 2 lata. Z pozostałymi modelami jest już różnie. Jednak posiadacze smartfonów Samsunga powinni być zadowoleni. Wygląda na to, że Androida Oreo otrzyma nawet Galaxy S6.

Lista urządzeń Samsunga, które mają otrzymać aktualizację do Androida 8.0 Oreo wylądowała na chińskim portalu społecznościowym Weibo. Jej autentyczność nie jest do końca znana, jednak pochodzi ona od użytkownika ice universe, który jest zaufanym źródłem przecieków na temat smartfonów Samsunga. Lista datowana jest na 24 listopada i znajdziemy na niej w sumie aż 36 urządzeń.

Samsung Galaxy Oreo update

To już druga plotka na temat aktualizacji Android Oreo dla Samsunga Galaxy S6.

Wcześniej w sieci zostały opublikowane zrzuty ekranów pokazujące rozmowę z pracownikiem wsparcia technicznego, który zapewniał, że Samsung Galaxy S6 otrzyma w swoim czasie aktualizację do Androida Oreo. Co prawda nie zostały podane żadne szczegóły na temat przybliżonej daty wydania tej aktualizacji, ale nie powinno to nikogo dziwić. Każdy z producentów smartfonów działa w ten sposób, że najświeższą aktualizację otrzymuje najpierw najnowszy flagowiec. Android Oreo w wersji beta jest już dostępny na Galaxy S8. Ten sam system operacyjny trafi również na wszystkie warianty Galaxy S6, co jest dość miłą niespodzianką dla posiadaczy tych urządzeń, ponieważ od ich premiery już minęły ponad 2 lata. Lista zawiera również jeszcze oficjalnie niezapowiedziane tegoroczne modele Galaxy A, które według dotychczasowych przecieków mają pojawić się w sklepach zainstalowanym Nougatem. Jeżeli lista ta znajdzie swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, to jest to dobry znak dla klientów Samsunga. Wygląda na to, że Koreańczycy coraz bardziej zaczynają dbać o swoich klientów i aktualizują również smartfony z tzw. średniej półki cenowej. Na uwagę zasługuje również fakt przekroczenia 2-letniego okresu wsparcia. Teraz pozostaje jeszcze popracować nad tempem wydawanych aktualizacji.

Źródło: WeiboAndroidOS

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.