Google co roku wydaje nową wersję Androida. Oczywiście każda premiera poprzedzona jest długimi testami beta, żeby deweloperzy mogli dostosować swoje aplikacje. Niestety niektórzy o tym zapominają. Tym razem wpadkę zaliczyło PKO BP. Aplikacja IKO nie działa na nowym Androidzie 10.

Aplikacje bankowe powinny być dopracowane do najmniejszego szczegółu. Zwłaszcza te, które pozwalają na płatności zbliżeniowe. Użytkownikom IKO na pewno zależy na braku problemów kompatybilnościowych z różnymi smartfonami i wersjami systemu Android. Niestety, nieliczna grupa, która korzysta z urządzeń zaktualizowanych już do stabilnej wersji Androida 10, poczuła się zawiedziona. O ile PKO BP można darować to, że IKO nie działało na wersjach beta nowego systemu Google. To brak wsparcia dla finalnej wersji Androida 10 woła o pomstę do nieba. Najgorsze w tym wszystkim jest chyba rozbrajająca szczerość konsultantów telefonicznych. Niektórzy wręcz winią klientów banku o to, że zaktualizowali system operacyjny.

PKO BP dopiero teraz testuje IKO na Androidzie 10

W sieci można spotkać się z bardzo dziwną argumentacją pracowników PKO BP. Podkreślają oni to, że Android 10 jest nowym systemem, który dopiero co pojawił się na rynku. Dlatego też niektórzy błędnie uważają, że nic złego się nie stało. Jednak Google stworzyło specjalny program, żeby zapobiegać takim sytuacjom. Chodzi oczywiście o Android Beta Program, który pozwala deweloperem na przetestowanie zgodności swoich aplikacji z wersją beta Androida. Gdyby PKO BP zabrało się za testy wcześniej, to dziś nikt by nie miał problemów z niedziałającą aplikacją IKO.

Co prawda nie jest to dużym pocieszeniem, ale na szczęście omawiany problem na dotknął zbyt dużej grupy użytkowników. Android 10 jest obecnie dostępny jedynie na smartfony z serii Google Pixel oraz Essential Phone. Jednak już w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się aktualizacji Androida 10 na kolejnych smartfonach. Do tej pory harmonogramem planowanych aktualizacji podzielił się z nami producent smartfonów Nokia, czyli HMD Global.

Źródło: Twitter

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.