Google co roku wypuszcza nową wersję Androida. Pierwszymi urządzeniami, które otrzymują duże aktualizacje są smartfony z serii Pixel. Całkiem możliwe, że Android 10 trafi na nie już 3 września.

Użytkownicy Androida przyzwyczaili się do tego, że Google co roku wydaje nowego Androida, którego nazwa nawiązuje do jakiegoś słodkiego przysmaku. Tegoroczny Android 10 określany jest również mianem Androida Q. Użytkownicy zgadywali, że nowy system może nazywać się Quiche, Quesadilla lub też Quinoa. Jednak Google postanowiło skończyć z dotychczasowym wzorem w nazewnictwie. Nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego będzie się nazywać po prostu Android 10.

Android 10 trafi do pierwszych użytkowników już 3 września

Google nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery Androida 10. Jednak użytkownicy “wyciągnęli” tę informację od supportu.

Android 10 premiera

3 września jest dość prawdopodobną datą, ponieważ Google ma w praktyce wypuszczać nowe wersje Androida w pierwsze poniedziałki danego miesiąca. Wyjątek stanowią dni świąteczne w Stanach Zjednoczonych. Tak właśnie jest tym razem. Poniedziałek, 2 września, jest Świętem Pracy w USA. Dlatego, jeśli Android 10 wyjdzie we wrześniu, to będzie to właśnie 3 września.

Pewnie teraz zastanawiacie się, kiedy Android 10 trafi na Waszego smartfona. Jeśli zdecydowaliście się na zakup urządzenia z serii Google Pixel, to nie będziecie długo czekać. Kolejnym smartfonem, który otrzyma szybką aktualizację jest Essential Phone. Z biegiem czasu kolejni producenci będą chwalić się swoimi planami dotyczącymi Androida 10. HMD Global (producent smartfonów z logiem Nokia) już to zrobiło. Plan jest następujący:

  • 3 kwartał 2019: Nokia 7.1, Nokia 8.1, Nokia 9 PureView,
  • przełom 2019 i 2020: Nokia 6.1, Nokia 6.1 Plus, Nokia 7 Plus
  • 1 kwartał 2020: Nokia 2.2, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.2, Nokia 4.2, Nokia 1 Plus, Nokia 5.1 Plus, Nokia 8 Sirocco,
  • 2 kwartał 2020: Nokia 2.1, Nokia 3.1, Nokia 5.1, Nokia 1.

Źródło: PhoneArena

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.