Huawei stosuje różnego rodzaju zabiegi marketingowe, żeby zminimalizować efekt sankcji nałożonych ze strony USA. Jednym z nich jest uruchomienie programu zwrotu pieniędzy za smartfony, na których przestaną działać usługi Google lub zabraknie dla nich aktualizacji zabezpieczeń Androida. Akcja ruszyła już za granicą, a w Polsce przystąpił do niej sklep Morele.net.

Na temat smartfonów Huawei przeczytacie w sieci sporo plotek, znają je również Wasi znajomi. Środki masowego przekazu, czyli media niezajmujące się na co dzień tematyką nowych technologi, podchwyciły temat końca współpracy Google z Huawei. Dlatego też większość osób myśli, że urządzenia chińskiego giganta już na dniach staną się bezużyteczne, ponieważ przestaną działać na nich usługi Google (m.in. poczta Gmail i nawigacja Mapy). Pominę już kwestię aktualizacji zabezpieczeń, którymi (niestety) mało kto z przeciętnych użytkowników się interesuje. W efekcie sprzedaż nowych smartfonów Huawei drastycznie spada.

Morele.net daje (pieniężną) gwarancję na wsparcie smartfonów Huawei

Chińczycy uspokajają swoich klientów i wręcz gwarantują, że obecnie sprzedawane smartfony będą cały czas normalnie działać. Robi to również polski sklep Morele.net. Aktualnie na wszystkich stronach z produktami Huawei znajdziecie poniższą informację:

Firma MORELE.NET Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań, by zapewnić konsumentom jak najlepsze doświadczenia z użytkowania smartfonów Huawei zakupionych w jej sklepach w okresie od 06 czerwca 2019 do odwołania. Firma MORELE.NET Sp. z o.o. zwróci konsumentowi kwotę wydaną przez niego na zakup smartfona Huawei, pod warunkiem, że przyczyną zwrotu będzie zaprzestanie działania aplikacji Google lub brak aktualizacji zabezpieczeń Google na smartfonie Huawei.

Podobną akcję prowadzą już dystrybutorzy z Filipin, Sri Lanki, Singapuru, Malezji oraz Nepalu. Całkiem możliwe, że dołączą do niej również inne polskie sklepy oraz sprzedawcy z Europy. Taka akcja jest obarczona dość małym ryzykiem. W końcu Google wydało już oświadczenie w sprawie utrzymania wsparcia dla obecnych urządzeń Huawei.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.