My redaktorzy bardzo lubimy czas konferencji. Mamy wtedy naprawdę wiele nowości do omówienia. Tak się składa, że za niedługo czeka nas bardzo ważna konferencja Google.

Gwiazdą imprezy ma być podobno nowy smartfon od tej firmy, czyli długo oczekiwane Google Pixel i Google Pixel XL. Prawda jest jednak taka, że nie są to jedyne świeżynki, jakie gigant z Mountain View nam zaprezentuje. Sprzęt na konferencjach Google to tylko dodatek, wbrew wszelkim pozorom. Okazuje się, że w sieci krążą plotki o tym, jakoby Google będzie miał na tej konferencji zaprezentować swój nowy, hybrydowy system nazwany Andromeda.

[vlikebox]

Andromeda ma być systemem, który połączy możliwości Androida i Chrome OS.

W sieci krążą plotki, jakoby Google testowało swój nowy system na tablecie HTC Nexus 9. Są na to nawet dowody i to w systemie Android Nougat w wersji AOSP. Okazuje się, że wśród plików systemowych można znaleźć plik SurfaceCompositionTest.java. Jest to zestaw wielu niskopoziomowych testów mierzących wydajność graficzną urządzenia. Ten test odnosi się właśnie do systemu Andromeda i okazuje się, że pod Andromedą będą mogły działać tylko te urządzenia, które w tym teście uzyskają dość wysoki wynik. Minimalna ilość punktów to 8, a choćby nawet dwulatek, czyli HTC Nexus 9 dostaje 8,8 pkt.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.