Torrenty.org były swojego czasu najpopularniejszym portalem tego typu w naszym kraju. Owszem, aby pobierać z niego dane, należało się zarejestrować i zapłacić odrobinę polskich złotóweczek, ale tak działał bez zarzutów. Niestety, od jakiegoś czasu Torrenty.org już nie istnieją, ponieważ podzieliły los innych tego typu serwisów.

Dochodzą nas jednak głosy o rzekomym powrocie serwisu, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić. Przykre jest jednak to, że nie mamy dla was takich wieści, jakich byście oczekiwali i tak naprawdę oryginalne i prawdziwe Torrenty.org spoczywają już dawno tam, gdzie wszystkie uwalone portale internetowe, a to co, powstało, jest nawet nie nieudaną podróbką, a jednym wielkim oszustwem.

Okazuje się, że serwis, który od jakiegoś czasu próbuje podawać się za Torrenty.org to tylko wielka wyłudzalnia SMSów premium, a nie ukochamy serwis torrentowy Polaków.

Oryginalne Torrenty.org nadal nie istnieją i o tym musimy pamiętać. Swojego czasu serwis ten był najlepszą stroną torrent, mp3, divx, gry, filmy, rmvb, dvd, torent. W sieci brakuje informacji o tym, dlaczego Torrenty.org zniknęły z pola widzenia i może dlatego tak łatwo jest przekonać userów do ich rzekomego powrotu. Moim zdaniem powód jest taki jak u konkurencji. Walka z piractwem idzie coraz dalej i albo właściciele sami bastowali, albo zostali do tego zmuszeni przez konkretne służby. Jednakże, osoby odpowiedzialne a oficjalne Torrenty.org wypowiedziały się na swoim profilu na Facebook na temat nowego portalu, który jakoby ma być zmartwychwstaniem serwisu. Informacja jest jednoznaczna:

Kochani Torrenty.org już nie będzie. Jest to oficjalna 
wiadomość. Nasz czas się już skończył. Dziękujemy 
za 11 lat! Wiele by pisać dlaczego, wam się wydaje 
że powrócić jest łatwo ale tak nie jest.  Jednocześnie 
informujemy że wszystkie strony poza Torrenty.org są 
fałszywe. Uważajcie na te strony bo wyłudzają pieniądze!

torrenty

[vlikebox]

Strona, o której wspominam to nic innego jak Torrenty-org.pl, a przynajmniej pod taką domeną została zarejestrowana.

Okazuje się, że po zniknięciu oryginalnego serwisu z sieci przez jakiś czas był jeszcze dostęp do plików CSS tego serwisu. Stąd najprawdopodobniej oszustom udało się wykraść oryginalny wygląd witryny. Konto premium na kopii Torrenty.org to koszt 2,46 zł za wiadomość SMS na numer 92550. Jak się okazuje, nie jest to faktyczna wartość wiadomości SMS. Wiadomości wysyłane na numery 925* to zawsze koszt 30,75 zł. Najśmieszniejsze jest to, że na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej bez problemu możemy sprawdzić, kto jest właścicielem numeru telefonu, na który należy wysłać płatny SMS. Jest on zarejestrowany na firmę Leaders sp. z o.o. sp. k., ul. Wadowicka 8a, 30-415 Kraków. Jest to stan obecny, ale wcześniejszy właściciel numeru także miał problemy z oszustwami z jego wykorzystaniem.

sms

Z tego miejsca chciałbym po raz kolejny przypomnieć, że serwis Torrenty.org dalej nie działa i oficjalnie nikt powrotu nie zapowiedział. Jeżeli zostaliście oszukani, to niestety tylko na własne życzenie. W sieci roi się od tego typu serwisów i naprawdę bardzo trzeba uważać, aby nie wpaść w kolejną pułapkę.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.