Inteligentne urządzenia nie od dziś nas otaczają i udostępniają nowe możliwości. Inteligentne pralki, zmywarki, a nawet lodówki już niedługo będą czymś normalnym. Dlatego też każda przerwa w dostępie do Internetu będzie dla nas coraz bardziej bolesna. Na szczęście nasze smartfony potrafią udostępniać swoje połączenie z Internetem innym naszym urządzeniom. Działa do na zasadzie hotspotu Wi-Fi. Jest to bardzo przydatna funkcja, którą inżynierowie Google postanowili ulepszyć. Nowa, zupełnie bezobsługowa funkcja nazywa się Instant Tethering.

Nowym pomysłem, na jaki wpadł zespół Google siedzący nad rozwojem systemu Android, ma pomóc nam w dostępie do Internetu. Wraz z najnowszą odsłoną systemu Nougat i aktualizacją do wersji 7.1.1, nasze urządzenie dostanie dodatkową funkcjonalność, pozwalającą na błyskawiczne udostępnienie Internetu. Udostępnienie ma działać jako szybki dostęp dla urządzeń w pobliżu, które są podłączone pod te samo konto. Idealnym wyjaśnieniem tej funkcjonalności jest przykład naszego telefonu i tabletu. W przypadku braku domowego Wi-Fi nasz tablet traci całkowitą zdolność korzystania z Internetu. Aby temu zapobiec, będzie on miał możliwość przywrócenia dostępu do sieci za pośrednictwem urządzeń będących w pobliżu. W trakcie, gdy jedno z urządzeń straci połączenie z Internetem, to skontaktuje się za pośrednictwem Bluetooth z smartfonem obsługującym Instant Tethering. Utworzona zostanie wtedy prywatna sieć Wi-Fi, która używana będzie do udostępniania Internetu.

Instant Tethering jest dedykowany dla osób posiadających więcej niż jedno urządzenie.

Daną funkcjonalność będziemy mogli uzyskać tuż po aktualizacji aplikacji Sklep Play do wersji 10.2. Oczywiście, cała usługa będzie dostępna tylko w przypadku, jeśli zezwolimy na to w ustawieniach. Zatem osoby posiadające niewielki pakiet danych, nie powinny obawiać się o nadmiernie zużycie danych. Sam system natychmiastowego udostępniania jest naprawdę zbawieniem dla posiadaczy kilku urządzeń. W trakcie korzystania z urządzeń nie musielibyśmy za każdym razem wchodzić do ustawień naszego telefonu, aby choć na chwilę udostępnić Internet. Teraz wystarczy zwykłe zezwolenie i włączone pakiety internetowe na urządzeniu hostującym.

Instant Tethering

Użytkownicy telefonów Nexus i Pixel wraz z wersją 7.1.1 systemu Android Nougat już teraz mogą cieszyć się szybkim udostępnianiem. Przy czym tablety Nexus 9 oraz Pixel C mogą działać jedynie jako klienci tej usługi. Na szczęście tryb kliencki Instant Tethering jest wspierany również przez Android Marshmallow. Pozostałe urządzenia będą musiały poczekać na aktualizację przygotowaną przez poszczególnych producentów.

Źródło: AndroidPolice

[vlikebox]

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.