Większość użytkowników w sieci uważa, że jedyną zaletą YouTube Red, za który będą musieli zapłacić, jest możliwość uruchamiania utworów w tle na urządzeniu mobilnym. Na tyle ucieszyło to internautów, że byliby nawet w stanie za tę funkcjonalność rzucić trochę kasy. Mamy dla Was dzisiaj jednak ciekawą propozycję – zanim zdecydujecie się wydać na Red przeczytajcie ten artykuł. Okazuje się, że taką funkcjonalność można mieć i bez płacenia.

Niby, do słuchania muzyki na telefonie mamy Spotify, ale są tacy użytkownicy, którzy po prostu lubią YouTube. Jednakże, problemem w YT w minimalizacji w trakcie odtwarzania są pojawiające się reklamy. Google chce, abyśmy „je oglądali„, dlatego na to nie pozwala w opcji bez abonamentu.

81sN42CciSL
 

Mamy jednak aplikacje, która umożliwia taką minimalizacją. Nazywa się ona FireTube. Nie jest jednak dostępna w sklepie Google Play. Za to bez problemu można ją pobrać ze sklepu Amazona. Działanie wydaje się być infantylnie proste, więc każdy powinien sobie z tym procesem poradzić. Co jeszcze oferuje nam FireTube?

  • dostęp do największej muzycznej bazy,
  • odtwarzanie w tle,
  • budowanie kolejki odtwarzania na postawie danego utworu, lub artysty,
  • synchronizacja listy odtwarzania między urządzeniami,
  • importowanie listy odtwarzania z YouTube,
  • tryb wideo.

Poza urządzeniami mobilnymi FireTube dostępny jest także, jako wtyczka do Firefox, dostępna do pobrania w dziale Dodatki Mozilla Firefox. Jakby się komuś spodobało, może korzystać i na desktopie.