Wszyscy wiemy, że rzadkie aktualizacje są największą bolączką telefonów z Androidem. Dlatego też wiele osób decyduje się na kupowanie smartfonów z linii Nexus (a obecnie Pixel), które mają niezmodyfikowany system operacyjny dostarczany bezpośrednio przez Google. Jednakże urządzeń tych nie ma za dużo na rynku, dlatego też Android Nougat jest aktualnie zainstalowany jedynie na 0,3% urządzeń.

Aktualnie smartfony z serii Nexus mają na swoim pokładzie Androida Nougat w wersji 7.0. Jednak już niedługo sytuacja ta się zmieni i posiadacze Nexusów będą mieli na swoich telefonach ten sam system operacyjny, który znajduje się na najnowszych flagowcach Google, czyli Pixel oraz Pixel XL.

Aktualizacja Android 7.1.1 Nougat dla smartfonów Nexus pojawi się już 6 grudnia.

Informacja ta pochodzi od Australijskiego operatora telefonii komórkowej Vodafone. Doniesienia na temat wypuszczania aktualizacji na nasze telefony pochodzące od operatorów, możemy na ogół uznawać za pewniaki. Przykładowo informacja na temat daty premiery Android Nougat pochodziła od kanadyjskiego operatora komórkowego, co później okazało się w 100% prawdą. Jak na razie wiadomo na 100%, że Android 7.1.1 Nougat zawita 6 grudnia na telefonach Nexus 6P. Aktualizacja będzie ważyć 650 MB oraz zawierać wszystkie łatki bezpieczeństwa, jak i nowe funkcjonalności wprowadzone w wersji 7.1.1 Nougat. Jeżeli posiadacie Huawei Nexus 6P i 6 grudnia nie wyskoczy Wam powiadomienie dotyczące aktualizacji, to się nie załamujcie. W sieci można znaleźć informację, że czasami trzeba czekać do 2 tygodni, zanim aktualizacje OTA dotrą do wszystkich użytkowników.

Nexus 6P
Huawei Nexus 6P już niedługo dostanie Androida 7.1.1 Nougat.

Społeczność Andoida spekuluje, że aktualizacja Android 7.1.1 Nougat będzie dostępna również dla innych urządzeń.

Spekuluje się, że tego samego dnia aktualizacja powinna być również gotowa dla telefonów: Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player oraz Pixel C. Jeżeli chodzi o Google Pixel, oraz Pixel XL, które aktualnie pracują na Androidzie 7.1 Nougat, to aktualizacja powinna zostać wydana na początku grudnia w ramach comiesięcznych paczek bezpieczeństwa. Jeżeli jesteście bardzo niecierpliwi i nie chce Wam się czekać na finalną wersję nowego Androida, to możecie pobrać wersję Developer Preview dostępną bezpośrednio od Google pod tym adresem.

Źródło: Vodafone Australia
[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.