Doczekaliśmy się! To właśnie dzisiaj Microsoft wypuszcza Windows 10. Darmowej aktualizacji mogą dokonać mieszkańcy aż 190 krajów i Polska jest na tej liście. Oczywiście, Microsoft zadbał o szczegóły i przygotował do tego celu specjalną stronę internetową. Aktualizacja będzie darmowa tylko przez rok (do 29 lipca 2016). Później, za licencje standardowo trzeba będzie zapłacić. 

Microsoft namawia wręcz do upgrade do wersji 10 i wcale się nie dziwię. Liczą, że po stadzie niepowodzeń, jakich się dopuścili odbudują klasę marki. Zapewniają, że 10 jest o wiele stabilniejsza i szybsza od poprzedników i nawet ja, mimo, że chcę nie jestem w stanie im wytknąć błędu. Osobiście, testowałam Windows 10 i mimo, że zawsze czepiam się produktów Microsoft “dycha” zrobiła na mnie wrażenie. jest o naprawdę niebo lepiej. Osobiście, mimo, że na co dzień używam Linuxa, mam na jednym komputerze “ósemkę” do wszelkiego rodzaju testów na Windows i nie mogłam się doczekać, kiedy uda mi się pozbyć tego badziewia (wersja beta “dychy” to jednak beta i pakowanie jej na desktop to misja samobójcza).

msw-win10-hero-slider-familiar

Pamiętajmy jednak o jednym – w pierwszych godzinach uruchomienia serwisu upgrade serwery mogą być tyle obciążone, że raczej nie dopchamy się do korytka. Jest wręcz niemożliwe (mi się osobiście nie udało). Microsoft jednak zapewnia, że pracuje w trybie 24h nad usuwaniem pojawiających się błędów i komplikacji.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-07-29 152958.bmp

Rozwiązaniem jest Bizspark! Jeżeli macie Bizsparka, to Windows 10 jest już dostępny 🙂 Ja w swojej subskrypcji mam wersje:

  • Windows 10 Enterprise
  • Windows 10 Education
  • Windows 10 Education N
  • Windows 10 Multiple Edition

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-07-29 153458.bmp

Specjalnie dla Was ściągam właśnie tę wielo-edycyjną i obiecuje recenzję. Czekajcie na kolejne newsy, ukażą się wkrótce i życzę Wam więcej szczęście przy próbie dokopania się do serwerów aktualizacji 🙂 A może komuś się udało… Pochwalcie się!

UWAGA!!! AKTUALIZACJA!!!

Nie u wszystkich upgrade działa, mimo, że go zamówili. Takie doszły nas słuchy. Poszperaliśmy tu i ówdzie i specjalnie dla Was mamy tutorial, jak upgrade wymusić. Podobno, może nie zadziałać, aczkolwiek u nas poszło bez problemu (Windows 8.1). No to patrzcie, jakie to łatwe:

Wymuszenie instalacji Windows 10 krok po kroku:

  • Zasuwamy do folderku “C:\Windows\SoftwareDistribution\Download” i wywalamy z niego, co popadnie. Zapyta nas o zgodne, po potrzeba praw Admina. Zgadzamy się.
  • Kolejnym krokiem będzie uruchomienie Windows Update oraz Wiersza Poleceń (URUCHOM).
  • W URUCHOM wrzucamy komendkę: “wuauclt.exe /updatenow”, ale NIC NIE WCISKAMY, tylko przechodzimy do Update

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-07-29 172239.bmp

  • Klikamy „Sprawdź aktualizacje” i szybciutko przechodzimy do Wiersza Poleceń i klikamy OK i… mamy aktualizacje Windowsa 🙂

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-07-29 172111.bmp