Samsung ma przewidywalny cykl wydawniczy swoich flagowców. Już od kilku lat obserwujemy sytuację, kiedy to model z serii Galaxy S pojawia się pod koniec pierwszego kwartału każdego roku, a w trzecim kwartale poznajemy jego większy odpowiednik z rysikiem, czyli Galaxy Note. Koreańczycy właśnie przygotowali teaser zapowiadający prezentację Galaxy Note 9 na 9 sierpnia. Ciekawostką jest to, że nowy smartfon może być… żółty.

Flagowce Galaxy Note mają dość stabilną pozycję na rynku smartfonów. Jednak większy ekran nie jest już wystarczającym powodem, żeby fani koreańskiego producenta smartfonów sięgnęli po portfele i pobiegli do sklepów. W końcu Samsung wypuszcza również modele Galaxy S w wariancie Plus, które mają wyświetlacze o praktycznie takiej samej średnicy co flagowce z serii Note. Dlatego Samsung już od dłuższego czasu podkreśla w materiałach promocyjnych, że to, co wyróżnia każdego nowego Note’a, to właśnie rysik S Pen. Jakby nie patrzeć, jest to charakterystyczny element, który każdego roku jest ulepszany.

Samsung Galaxy Note 9 może być dostępny w żółtym kolorze

Kolorystyka smartfonów często jest tematem dość ciekawych dyskusji. Dla niektórych względy estetyczne są drugorzędną sprawą, a dla innych ważne jest, żeby nowy smartfon wyróżniał się na tle konkurencji. Teaser opublikowany przez Samsunga nie pokazuje samego Galaxy Note 9, a jedynie nowy rysik S Pen. To, co pierwsze rzuca się w oczy, to nowy kolor. Nie jest to złoty, a typowy żółty kolor. Całkiem możliwe, że tego samego koloru będzie również obudowa Note 9, ponieważ Samsung zawsze dostosowuje rysik do kolorystyki smartfona. Ekipa Phone Arena wzięła na warsztat dostępne rendery oraz nałożyła na niego kolor rysika. Wygląda to dość… ciekawie. Musicie jednak mieć na uwadze to, że poniższe grafiki powstały na podstawie dostępnych w sieci przecieków. Dlatego też Galaxy Note 9, który zostanie zaprezentowany 9 sierpnia, może wyglądać inaczej. Jednak różnice nie powinny być znaczące.

Galaxy Note 9

Źródło: Samsung, PhoneArena

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.