Xiaomi uchodzi za firmę, która niezwykle inspiruje się rozwiązaniami Apple. Jednakże Chińczycy mają sporo swoich własnych pomysłów, które realizuje w postaci flagowców z serii Xiaomi Mi Mix. Tegoroczny model, czyli Mi Mix 2s, będzie charakteryzować się gustownym wcięciem ekranu, które zostało zrobione w prawym górnym rogu, zamiast na środku, jak to miało miejsce w przypadku iPhone X.

Tegoroczne targi Mobile World Congress pokazały nam, że w tym roku zobaczymy sporo smartfonów z Androidem, które posiadają ekrany z charakterystycznym wcięciem w postaci belki znanej z iPhone X. Trend ten jest również wspierany przez Google, ponieważ Android P zawiera funkcję, która pomoże producentom dopasować interfejs graficzny do nietypowego wyświetlacza. Jednak Xiaomi postanowiło inaczej rozwiązać ten problem. Chińczycy zdecydowali się w Mi Mix 2s umieścić przedni aparat w prawym górnym rogu ekranu i w tym celu zrobili tam niewielkie wcięcie. Rozwiązanie to powinno spodobać się osobom, które środkową belkę uważają najzwyczajniej w świecie za szpetną.

Xiaomi Mi Mix 2s zostanie zaprezentowany 27 marca

Czy tym razem Xiaomi zdecyduje się na bezpośrednią konkurencję z Samsungiem? Dotychczasowe flagowce pochodzące z Chin charakteryzowały się tylko i wyłącznie mocną specyfikacją, która wynikała ze stosowania odpowiedniego chipsetu. Xiaomi Mi Mix 2s będzie napędzany przez nowy SoC Qualcomma, którym jest oczywiście Snapdragon 845. Oprócz tego będzie to pierwszy model chińskiego potentata elektroniki użytkowej, który wyposażony zostanie w układ bezprzewodowego ładowania. Pojawiły się również plotki mówiące o podwójnym aparacie. Jednak, czy aparat Sony IMX 363 wystarczy do tego, żeby konkurować z fotografiami robionymi przez Samsunga Galaxy S9? Na razie ciężko jest cokolwiek prorokować. Jedno jest pewne. Xiaomi Mi Mix 2s będzie na pewno często porównywany z innymi tegorocznymi flagowcami. Są też dość spore szanse na to, że model ten pojawi się w oficjalnej polskiej dystrybucji.

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.