Xiaomi już dawno zadomowiło się na rynku urządzeń mobilnych. Chiński lider rynku elektroniki użytkowej ma dość ciekawe portfolio. W tym roku firma będzie oferować dwa modele flagowców wyposażonych w najpotężniejszy procesor mobilny na rynku. Będą to Mi 7 oraz zaprezentowany właśnie Mi MIX 2S. Zgodnie z oczekiwaniami fanów marki, Xiaomi również tym razem nie stroiło od porównań do produktów Apple, a dokładniej iPhone X.

Po tym, jak Apple zaprezentowało w drugiej połowie zeszłego roku iPhone X, wszyscy zgodnie przypuszczali, że rok 2018 będzie należeć do smartfonów z dużymi ekranami zajmującymi niemalże całą powierzchnię ekranu. Dlatego właśnie wokół Xiaomi Mi MIX 2S powstało wiele plotek, które wreszcie mamy okazję skonfrontować z rzeczywistością. Na szczęście Chińczycy nie zdecydowali się na zastosowanie znanego z iPhone X wcięcie ekranu. Dwa tygodnie temu pojawiły się przecieki sugerujące, że nowy flagowiec Xiaomi będzie posiadać ekran z niewielkim wcięciem na przedni aparat umieszczony w prawym górnym rogu. Rozwiązanie to wygląda dość elegancko, jednak nie zostało zastosowane w finalnym produkcie, gdzie przedni aparat znajduje się w prawym dolnym rogu obudowy (tak samo, jak w Xiaomi Mi MIX 2). Być może egzemplarz ze wciętym ekranem (takie urządzenie pojawiło się na nagraniach) był tylko prototypem, nad którym pracowali chińscy projektanci.

Xiaomi Mi MIX 2S

Xiaomi Mi MIX 2S ma przekonywać bezprzewodowym ładowaniem oraz wyjątkowym aparatem

Snapdragon 845 w nowym flagowcu Xiaomi nie jest żadnym zaskoczeniem, Ten sam procesor znajdzie się również w niemalże każdym topowym smartfonie, który zostanie zaprezentowany w 2018 roku. Dlatego Xiaomi musi przekonać swoich klientów do kupna Mi MIX 2S w trochę inny sposób. Pierwszą zachętą jest obsługa bezprzewodowego ładowania Qi o mocy 7,5 W. Dedykowana ładowarka będzie dołączona do modelu z 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Nabywcy pozostałych modeli, będą mogli ją kupić osobno za równowartość $16 (około 55zł + VAT). Jeżeli chodzi o aparat, to Mi MIX 2S został wyposażony w 2 obiektywy 12 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Wysoka jakość zdjęć ma wynikać ze zastosowania technologi Dual Pixel oraz algorytmów sztucznej inteligencji, która rozpoznaje obiekty i wyostrza je.

Xiaomi Mi MIX 2S

Xiaomi Mi MIX 2S ma również pewne wady. Smartfon nie posiada złącza audio mini-jack, a pamięć urządzenia nie może zostać rozszerzona za pomocą karty micro SD. Dlatego też, jeżeli zdecydujecie się na zakup chińskiego bezramkowca, powinniście przemyśleć wybór wariantu:

  • 6 GB + 64 GB: $530 (ok. 1800 zł + VAT),
  • 6 GB + 128 GB: $575 (ok. 1955 zł + VAT),
  • 8 GB + 256 GB: $640 (ok. 2175 zł + VAT).

Smartfon będzie sprzedawany w Chinach od 3 kwietnia tego roku. Później zostanie wprowadzony do sprzedaży również w innych krajach. Niestety nie znamy jeszcze oficjalnej polskiej ceny.

Źródło: informacja prasowa

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.