OnePlus jest jednym z tych producentów chińskich smartfonów, który nie może narzekać na brak zainteresowania oraz kupców. Co prawdo miano ‘zabójcy flagowców” straciło już trochę na znaczeniu, jednak OnePlus 6 ma być ciekawą alternatywą dla Samsunga Galaxy S9 oraz innych topowych urządzeń wyposażonych w najwydajniejszy chipset Qualcomma, jakim jest Snapdragon 845. Niedawno w sieci pojawiły się również rendery, które zdradzają wygląd OnePlus 6 ze wciętym ekranem.

To jest już pewne. Tegoroczny OnePlus 6 będzie posiadać wyświetlacz z wycięciem, co zostało potwierdzone przez CEO producenta. Wiemy również, że osoby nielubiące takiego designu, będą mogli programowo aktywować górną belkę. Nowy smartfon zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany 5 maja. Ma być on również dostępny w Europie, a dokładniej w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie sprzedawana limitowana edycja Avengers: Infinity War. Jednak już teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać standardowa edycja.

OnePlus 6

Render OnePlus 6 z logiem DxOMark sugeruje, że smartfon jest już testowany pod kątem jakości robionych zdjęć.

Pracownicy OnePlus już potwierdzili, że tegoroczny model zostanie wyposażony w Snapdragona 845, 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB przestrzeni na dane. Dotychczasowe plotki sugerują również, że OnePlus 6 będzie posiadać podwójny aparat w konfiguracji 16 Mpix + 20 Mpix oraz akumulator o pojemności 3 450 mAh. Nie zostały one jeszcze potwierdzone, ale za to wiemy, jak wygląda przód nowego smartfona. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z konstrukcją bezramkową oraz wcięciem, które skrywa przedni aparat, diodę LED oraz głośnik. Czytnik linii papilarnych znajduje się najprawdopodobniej z tyłu. OnePlus aktualnie pracuje nad mechanizmem rozpoznającym twarz użytkownika, który powinien zostać zaimplementowany w nowym flagowcu.

OnePlus 6 premiera

Źródło: Weibo

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.