OnePlus jest startupem, który zachwycił fanów wydajnych smartfonów swoim pierwszym “zabójcą flagowców” wydanym w 2014. Od tamtej pory osoby, które szukają wydajnego smartfona w rozsądnej cenie, wyczekują premiery nowego flagowca z Chin. Tegoroczny OnePlus 6 ma być rewolucyjnym modelem ze szklanym tyłem, bezprzewodowym ładowaniem oraz charakterystycznym wcięciem ekranu. Teraz poznaliśmy szczegóły na temat specyfikacji nowego zabójcy flagowców.

Już od początku było wiadomo, że OnePlus 6 będzie wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 845. Informację tę potwierdza kolejny przeciek, który prezentuje specyfikację urządzenia nazwanego OnePlus A6000. Wyświetlacz AMOLED ma mieć przekątną 6,28 cala oraz wyświetlacz obraz z rozdzielczością 2280 x 1080 pikseli. Dokładnie takie same parametry ma Oppo R15, który jest produkowany przez firmę należącą do tej samej grupy, co OnePlus. Kolejną ciekawostką jest podwójny aparat, który posiada matryce o rozdzielczości 20 Mpix i 16 Mpix, przy czym oba obiektywy mają przesłonę F1,7. Natomiast z przodu znajduje się aparat 20 Mpix F/2,0.

OnePlus 6

Jedna z wersji OnePlus 6 będzie wyposażona w 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB na dane użytkownika

Taka kombinacja była ostatnio dostępna w OnePlus 3T, który pojawił się na rynku 1,5 roku temu. Z kolei OnePlus 5T dostępny jest w wariantach 8 GB + 128 GB oraz 6 GB + 64 GB. Dlatego też powinniśmy się doczekać również modelu z 8 GB pamięci RAM, który być może będzie posiadać 256 GB przestrzeni na dane. Kolejną wspólną cechą z Oppo R15 jest bateria o pojemności 3 450 mAh. Tego typu podobieństwa nie powinny nikogo dziwić. Przykładowo OnePlus 5T oraz Oppo R11s wiele wspólnych komponentów.

OnePlus 6 cena

Na koniec warto wspomnieć o niedawnych przeciekach dotyczących ceny nowego flagowca. OnePlus 6 w wersji 8 GB + 256 GB ma kosztować 749 dolarów (ok. 2 570 zł netto). Poprzednie modele kosztowały dużo mniej. Dlatego też wiele osób było zawiedzionych, kiedy w sieci pojawił się powyższy przeciek. Jednak są to jak na razie tylko plotki. Oficjalne informacje nt. OnePlus 6 powinny pojawić się w czerwcu.

Aktualizacja 26-03-2018: Lepsza estymacja ceny

Jeden z czytelników (pozdrawiam) zwrócił uwagę na ceny zamieszczone w powyższym przecieku. Co prawda pierwotne źródło wyraźnie podaje, że ceny są podane w dolarach amerykańskich, jednak iPhone X w Stanach Zjednoczonych kosztuje $1149. Z kolei Samsung Galaxy S9+ w wersji 256 GB nie jest sprzedawany w USA. Dlatego też najlepszą estymatą będzie założenie, że OnePlus 6 w wersji 256 GB będzie o połowę tańszy od iPhone X z taką samą ilością pamięci. W takim przypadku wychodzi nam cena około 2865 zł brutto, czyli 2329 zł netto.

Źródło: Techslize

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.