Wczoraj oglądając wystawkę w jednym ze sklepów AGD/RTV zobaczyłem Suface Booka. Szczerze powiedziawszy, nigdy nie przyglądałem im się zbyt dokładnie. To nie jest, to chciałbym mieć na biurku w domu, Trzeba jednak przyznać, że sprzęt jest elegancki i designerski. Ciemniutka obudowa nadaje mu szyku. W tym momencie wpadło mi do głowy pewne pytanie. Jak wyglądałby smartfon wzorowany na takim sprzęcie?

Długo w sieci nie musiałem szukać. Okazało się, że Microsoft od dawna planuje taką linię smartfonów. Nazywają się one Surface Phone. Osobiście myślałem, że Microsoft zrozumiał, że powinien pożegnać się z rynkiem telefonów komórkowych, bo Lumia była olbrzymim niewypałem, ale jak widać, nic ich to nie nauczyło. Podobno nawet Microsoft testuje takie urządzenie wewnątrz firmy i firma z Redmond wiąże z tym projektem duże nadzieje.

Projekt musi jednak jeszcze trochę poczekać.

Chodzi dokładnie o to, że ten supersmartfon ma być czy, co Microsoft sobie założył. Planują oni stworzyć urządzenie bezpieczne i elastyczne. Ciężko powiedzieć, aby do tej pory coś takiego im się udało. Microsoft liczy przede wszystkim na rynek biznesowy, gdzie mogą sporo ugrać. Oznacza to jednak, że Microsoft nie porzucił idei Windowsa 10 w wersji mobilnej, mimo że system te ma w sieci wielu przeciwników i nie nadaje się do używania na co dzień. O ile wersja desktopowa wyszła im świetnie, o tyle w mobilnej dali ciała. Dobrym rozwiązaniem byłby Android na ten smartfon. Wydaje mi się, że z przyzwoitości Microsoft nie pozwoli sobie na odpuszczenie Windows 10 Mobile. A może mam taką nadzieję 🙂

Jak by to miało wyglądać? Dowiemy się zapewne w najbliższym czasie.

Microsoft nie mówi jeszcze nic oficjalnie na temat nowego smartfona. Możliwe też, że w ostatnim momencie zrezygnują z projektu. Takie akcje już im się zdarzały. Wiele mówiło się o takich projektach, które następnie lądowały w śmietniku. Nie wiadomo też, czy smartfon ten będzie takim zaskoczeniem jak tablet Surface. Można się śmiać, może mi się nie podobać, ale to dobry sprzęt. Może się okazać też tak, że Surface Phone będzie całkiem dobrym rozwiązaniem. Zakładam taki scenariusz. Niestety w dzisiejszych czasach przy takim nasyceniu rynku urządzeniami mobilnymi, gdzie niektóre marki mają pozycje liderów może się zwyczajnie nie sprzedać.