Jak co roku, nowy flagowiec z serii Samsung Galaxy S jest najbardziej wyczekiwaną premierą na rynku urządzeń mobilnych w pierwszym kwartale tego roku. W sieci znajduje się dość sporo renderów Samsunga Galaxy S10. Tym razem trafiło do nas zdjęcie nowego flagowca Koreańczyków. Czy czeka nas rewolucja?

Samsung nie uległ zeszłorocznej modzie i nie wprowadził do swojej oferty smartfonów ze wcięciem, czyli tzw. notchem. Jednak Koreańczycy musieli wymyślić sposób na zmniejszenie górnej ramki. Dlatego Samsung Galaxy S10 ma zostać wyposażony w ekran OLED „z dziurką” na przedni aparat. Dotychczas rozwiązanie to mogliśmy podziwiać tylko i wyłącznie na dostępnych w sieci renderach. Jednak w ręce Evana Blassa trafiło zdjęcie prawdziwego Galaxy S10 w wersji Beyond 1. Ma być to model referencyjny z zakrzywionym ekranem o przekątnej 6,1 cala.

Samsung Galaxy S10

Samsung szykuje przynajmniej 3 wersje Galaxy S10

Opublikowane zdjęcie potwierdza dotychczasowe plotki. Koreańczycy mają pracować nad przynajmniej trzema wariantami nowego flagowca: Galaxy S10 (widoczny na zdjęciu), Galaxy S10+ (wersja z większym ekranem i kilkoma aparatami) oraz Galaxy S10 Lite (model „budżetowy” z klasycznym niezagiętym ekranem OLED). Oprócz tego Samsung przygotowuje się do premiery specjalnej wersji S10 z modemem 5G. Jednak będzie on sprzedawany jedynie przez operatorów, którzy zdecydują się na uruchomienie sieci nowej generacji.

Samsung zaprezentuje poszczególne warianty Galaxy S10 podczas wydarzenia, które zostało zaplanowane na 20 lutego tego roku. Czyli kilka dni przed rozpoczęciem targów MWC 2019 w Barcelonie.

Źródło: Evan Blass (Twitter)

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.