Jesteś zaskoczony flagowymi smarfonami z pamięcią 6 GB RAM? Wcale się nie dziwię, że tak.

Prawda jest taka, że nawet świetnie komputery nie potrzebują czasami takiej pamięci do obsługiwania złożonych systemów, a tutaj smartfony z takimi gabarytami. Dlaczego więc producenci instalują tak duże moduły pamięci w telefonach? Odpowiedź jest bardzo prosta i aż się zdziwicie odpowiedzią.

System operacyjny Android nie potrafi obsługiwać pamięci RAM w sposób zoptymalizowany.

Kto bardziej ogarnia systemy operacyjne w urządzenia mobilnych, to wie o tym nie od dziś. Samsung jednak postanowił, że spróbuje sobie poradzić z tym problemem. Opracowali oni rozwiązanie, które pozwala w przypadku urządzeń z pamięcią 2 GB działać tak, jakby pamięci było dwa razy więcej. Dodatkowo są oni pewnie, że takie wykorzystanie pamięci będzie o wiele lepsze, niż jakbyśmy mieli w smartfonie 4 GB RAM na prawdę. Zastanawiam się, w jakim stopniu wierzyć tym założeniom. Nowe rozwiązanie Samsunga zostało już wdrożone w Samsungu Galaxy Pro J2 i nazywa się Turbo Technology. Mam nadzieje, że zostanie ono użyte także w Samsung Galaxy S8.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.