Telefony z klapką są jednym z reliktów lat 90 ubiegłego wieku. Prekursorem w tej dziedzinie była Motorola, która zaprojektowała swojego klasycznego StarTAC. Telefony te miały swój urok. Wygląda na to, że moda na nie powoli wraca, albo jeszcze nie do końca przeminęła. Samsung właśnie niedawno ogłosił oficjalnie w Chinach, że szykuje na ten rynek nowego flagowca, który będzie miał klapkę i 2 wyświetlacze. Jest nim właśnie Samsung SM-G9298 o nazwie Leadership 8.

Czyżby numeracja miała odwoływać się do wyczekiwanego Galaxy Note 8 lub tegorocznego Galaxy S8? Być może Samsung chce w ten sposób dać do zrozumienia swoim klientom, że wszystkie 3 modele pochodzą z tego samego rocznika. Użytkowników z Europy zastanawiać może sens wypuszczania w dzisiejszych czasach smartfona z klapką. Jednak rok temu w Chinach pojawił się Samsung W2017, a rok wcześniej W2016. Natomiast w Stanach Zjednoczonych pojawił się niedawno LG Exalt LTE.

Samsung Leadership 8 SM G9298

Samsung Leadership 8 (SM-G9298) posiada dwa ekrany AMOLED z rozdzielczością full HD.

Samsung lubuje się w szykowaniu na Chiny ekskluzywnych smartfonów z klapkami. Ich najnowszy flagowiec oprócz dwóch ekranów o przekątnej 4,2 cala może pochwalić się również porządnym procesorem. Samsung Leadership 8 napędzany jest przez chipset Qualcomm Snapdragon 821 oraz 4 GB pamięci RAM. Dodatkowo posiada aparat o rozdzielczości 12 MP, a migawka do selfie ma standardowe 5 MP. Użytkownik do swojej dyspozycji ma 64 GB pamięci, którą może rozszerzyć o dodatkową kartę microSD. Całość waży 235 g, a gabaryty wynoszą 130,2 mm x 62,6 mm x 15,9 mm. Akumulator ma pojemność 2 300 mAh, który można naładować również bezprzewodowo.

Samsung Leadership 8 SM G9298

Nowy Samsung z klapką ma wszystkie bajery godne flagowca.

Koreańczycy zadbali również o odpowiednie funkcjonalności znane ze współczesnych flagowców. Samsung Leadership 8 wspiera system płatności Samsung Pay, folder bezpieczeństwa, S Voice oraz posiada konfigurowalny przycisk. Brakuje mu tylko asystenta Bixby. Nie zabrakło również czytnika linii papilarnych, który znajduje się z tyłu aluminiowej obudowy.

Jednak smartfon ten nie będzie dostępny w Polsce. Samsung od kilku lat szykuje na Chiny flagowce z klapką, które nie są sprzedawane w innych krajach. Najwidoczniej Chińczycy lubują się w nietypowych produktach i są w stanie zapłacić za ekskluzywnego smartfona z nutką klasyki.

Źródło: SamsungSamMobile

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.