Chińczycy podrabiają już wszystko, łącznie ze smartfonami. Oczywiście nie mam tutaj na myśli telefonów, które swoim wyglądem do przypominają najnowszego iPhone. Już mieliśmy do czynienia z podróbką iPhone 7, która była dostępna w Chinach 3 miesiące przed oficjalną prezentacją Apple. Tym razem doczekaliśmy się podrobienia Samsunga Galaxy S8, który jeszcze (oficjalnie) nie ujrzał światła dziennego.

Muszę przyznać, że Chińczycy są dość sprytni, ponieważ byli w stanie podrobić nadchodzącego flagowca tylko i wyłącznie na podstawie przecieków, które trafiają do sieci. Co prawda dysponujemy renderem prasowym, czy też kilkoma nagraniami wideo, ale dalej to nie jest to samo, co namacalny produkt. Do końca też nie wiadomo czy zdjęcie znalezione w sieci jest dobrą fotoszopką, unikalną fotografią wczesnego prototypu, czy właśnie faktycznie ktoś umyślnie podrobił telefon, który jeszcze nie jest dostępny na rynku.

Lepiej uważajcie przy kupowaniu nowego Samsung Galaxy S8

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby niedługo po oficjalnej premierze najnowszego flagowca Samsunga, ktoś próbowałby sprzedawać te telefony w bardzo atrakcyjnej cenie. Zdjęcie zostało umieszczone na znanym Chińskim portalu społecznościowym, czyli Weibo. Prezentuje ono telefon, który wygląda niemalże tak samo, jak Samsung Galaxy S8, którego znamy z licznych już przecieków. Co ciekawe, zdjęcie zostało podpisane jako “Huaqiangbei się wścieknie“. Co to oznacza?

Huaqiangbei jest dzielnicą miasta Shenzhen, które leży w prowincji Guangdong południowo-wschodnich Chin. Graniczy ono z Hongkongiem. Najciekawsze jest jednak to, że w dzielnicy Huaqiangbei mieści się sporo sklepów z elektroniką oraz firm produkcyjnych. Wygląda na to, że jedna z firm mogła produkować tam części użyte w Galaxy S8 i ktoś postanowił z tego skorzystać. Muszę przyznać, że telefon do złudzenia przypomina nowy produkt Samsunga i można się pomylić. Jednak wprawione oko zauważy, że wyświetlacz podróbki nie jest przystosowany do rozdzielczości o proporcjach 2:1. Jest to cecha charakterystyczna nowego Galaxy S8, która sprawia, że telefon ten wydaje się dość podłużny.

Źródło: Android Community

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.