Tegoroczni “zabójcy flagowców”, czyli OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro, zostaną zaprezentowane światu za dwa tygodnie. Oczywiście po sieci krąży już wiele plotek i przypuszczeń na ich temat. Dzisiaj mieliśmy okazję zapoznać się z przeciekiem dotyczącym specyfikacji obu urządzeń.

Smartfony OnePlus cieszą się dość dużą popularnością pośród użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wydajność. Co prawda firma została przyłapana na oszukiwaniu w benchmarkach, jednak nie zmienia to faktu, że “zabójcy flagowców” są szybkimi urządzeniami. Ponadto Chińczycy starają się za wszelką cenę nie przesadzić z ilością produkowanych urządzeń i dbają o ich aktualizowanie. Dotychczas “cykl wydawniczy” OnePlus’ów ograniczał się do jednego modelu rocznie i ewentualnej dodatkowej odświeżonej wersji, która pojawiała się na rynku krótko po wyprzedaniu głównego modelu. W tym roku Chińczycy przygotowali dla nas dwa modele: OnePlus 7 oraz OnePlus 7 Pro.

ModelOnePlus 7OnePlus 7 Pro
System operacyjnyAndroid Pie z Oxygen OSAndroid Pie z Oxygen OS
Wyświetlacz6,2″ AMOLED, 60 Hz, Full HD+6,64″, AMOLED, 90 Hz, QHD+
ProcesorQualcomm Snapdragon 855Qualcomm Snapdragon 855
RAM6 GB10 GB
Tylny aparat #1
48 MPix48 MPix
Tylny aparat #2TeleobiektywTeleobiektyw
Tylny aparat #3brakObiektyw szerokokątny
Przedni aparatWcięcie w ekranieMechanizm wysuwający
Akumulator4 150 mAh4 000 mAh
Ładowanie30 W Warp Charge przez USB-C30 W Warp Charge przez USB-C
Czytnik linii papilarnychPod ekranemPod ekranem
Wymiary157,7 x 74,8 x 8,1 mm162,6 x 76 x 8,8 mm

Specyfikacja OnePlus 7 i OnePlus 7 Plro nie zachwyca

Mamy tutaj do czynienia z dość tradycyjnym podejściem. Chińczycy poszli w ślady Samsunga, Apple i innych. Różnica pomiędzy dwoma modelami sprowadza się do konfiguracji aparatów. Dodatkowo ‘7 Pro’ ma nieznacznie większy ekran, więcej pamięci RAM oraz… mniejszy akumulator. Muszę przyznać, że jest to dla mnie zaskoczeniem. Większe smartfony mają zazwyczaj większe baterie, które mają skompensować wzrost zużycia energii spowodowany zastosowaniem większego wyświetlacza. Tym razem jest odwrotnie. Dlaczego? Podejrzewam, że producent musiał poświęcić trochę miejsca na mechanizm wysuwający przedni aparat. Jednak odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero wtedy, kiedy OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro trafią “pod nóż” ekipy iFixit.

OnePlus 7

OnePlus 7 Pro wygląda na smartfona projektowanego z myślą o graczach. Mamy tutaj przede wszystkim 10 GB RAM-u oraz dużo lepszy wyświetlacz. Fani gier mobilnych docenią zarówno wyższą częstotliwość odświeżania (90 Hz zamiast standardowych 60 Hz), większą rozdzielczość, jak i brak denerwującego wcięcia w ekranie.

Źródło: Android Pure

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.