Już jakiś czas temu zrezygnowałem z telefonów Samsunga. Nie dlatego, że były jakieś beznadziejne. Po prostu nie do końca odpowiadały moim wymaganiom. Dalej uważam jednak, że Samsung robi dobry sprzęt i z uśmiechem na ustach patrzę na to, jak wypuszcza na rynek nowe, ciekawe i fajnie gadżety.

Samsung ostatnio nie próżnuje, jeżeli chodzi o wypuszczanie gadżetów na rynek. Mają na koncie dwa produkty, które wpadły mi w oko. Są to opaska sportowa, dokładnie to druga wersja opaski Samsung Gear Fit, ale i słuchawka bezprzewodowa Samsung Gear IconX.

Koreańczycy postanowili jednak nie zostawiać tego rynku samopas i odświeżyli swoje produkty.

Tak samo, jak poprzednia generacja, Samsung Gear Fit 2 również prezentuje się niezwykle interesująco. Oczywiście, nowa wersja jest mocno inspirowana swoich starszym bratem. Opaska ma formę bransolety i wygląda interesująco. Wazy zaledwie 30g, więc nie jest to strasznie dużo, chociaż nie jest też gadżetem, którego nie poczujecie na ręce. Szerokości opaski to 2,45 cm. Długość całego urządzenia z paskiem wynosi 5,12 cm. W drugiej wersji Samsunga Gear Fit zastosowano wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 1,5” oraz rozdzielczości 216 x 432 piksele. Na pokładzie mamy bliżej nieokreślony procesor, który wspomagany jest przez 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci flash. Wygląda to całkiem nieźle, chociaż ja wolał wiedzieć, jaki procesor tam siedzi. Z dodatków mamy: moduł GPS, moduł łączności Bluetooth 4.2, akumulator o pojemności 200 mAh. Gear Fit2 jest kompatybilny z każdym smartfonem z systemem Android 4.4 lub nowszym i mającym co najmniej 1,5 GB RAM. Samsung Gear Fit2 będzie dostępny w czarnej, niebieskiej i różowej wersji kolorystycznej.

samsung-gear-fit-2

Drugi zaprezentowany gadżet to bezprzewodowe słuchawki Gear IconX.

Samsung Gear Fit2 nie jest jedynym gadżetem, jaki Samsung ostatnio wypuścił. Mamy jeszcze słuchawki bezprzewodowe. To, co mnie zaciekawiło na sam początek to sposób uruchamiania słuchawek.  Aktywują się automatycznie po umieszczeniu w ich uszach. Sprawdzają się także, jako narzędzie fit. Zbierają dane treningowe, takie jak przebyty dystans, prędkość, czas treningu, tętno oraz spalone kalorie. Sprawdzają się także, jako odtwarzacz MP3. Mają na pokładzie mikrofon, 4 GB pamięci flash, akumulator 47 mAh i każda z nich waży zaledwie 6,3 g. Tak samo, jak Gear Fit2 słuchawki od Samsunga są odporne na zachlapanie.

samsung-gear-fit-2-in-the-pipeline-alongside-iconx-earbuds

Trzeba przyznać, że Samsung zainteresował mnie tymi urządzeniami. Trzeba przyznać, że bardzo się postarali. Urządzenia wyglądają elegancko, mają wiele nowych i ciekawych funkcji i na pewno spodobają się użytkownikom.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.