Samsung wypuścił Samsung Gear Fit2, a Xiaomi prezentuje nową wersję Mi Banda. To, co charakteryzuje produktu od Xiaomi to bardzo niska cena. Między innymi dlatego zawsze zwracam na nie uwagę. Teraz jestem na etapie szukania jakiejś opaski dla siebie, dlatego tyle o nich piszę.

Jeżeli chodzi o Xiaomi Mi Band 2 to urządzenie to różni się od poprzedników przede wszystkim wbudowanym wyświetlaczem OLED. Urządzenie to niedługo będzie można zamówić z Chin za nieco ponad 100 złotych. Co prawda, kosztuje ono więcej, niż poprzednicy, ale prawda jest taka, że jest to i tak niski koszt w porównaniu do konkurencji. Długo bym się nie zastanawiał nad jego kupieniem, zwłaszcza że specyfikacja jest całkiem przyjemna.

Najbardziej zauważalną zmianą w stosunku do poprzedników jest wprowadzenie 0,42-calowego wyświetlacza OLED.

Bardzo podoba mi się jeden dodatek. Wyświetlacz ten pokryty został warstwą chroniącą przed odciskami palców. Jest to problem, który mnie osobiście bardzo drażni w moim smartfonie. Muszę co chwilę wycierać szybkę. Xiaomi Mi Band 2 potrafi też wyświetlać godzinę, sprawdzać liczbę wykonanych kroków oraz dystans, oraz aktualny puls. Funkcji jest wiele. Ciekawie zrobiony jest też tryb czuwania. Ekran pozostaje cały czas wyłączony i uruchamia się dopiero po podniesieniu nadgarstka. Pod ekranem mamy umieszczony też przycisk, który prawdopodobnie będzie służyć przełączania między danymi. Brak zbędnych elementów zminimalizował koszt urządzenia, jak to bywa u Xiaomi, ale nie ukrywajmy, że zbyt wiele funkcji to przesada. Większość ludzi kupuje gadżety dla kilku funkcjonalności, a reszty nie używa wcale.

Poprawiony  też został algorytm pedometru. Sprawi on, że opaska będzie o wiele dokładniej zliczać kroki.

Xiaomi Mi Band waży zaledwie 7 g, wspiera łączność Bluetooth 4.0 LE i ma akumulator o pojemności 70 mAh. Ładować ją będzie trzeba co około dwa miesiące. Dowiedziałem się też, że Xiaomi Mi Band 2 prawdopodobnie nie będzie kompatybilny z opaskami do poprzednich Mi Bandów. Jest to bardzo ciekawa funkcjonalność zwłaszcza dla tych, którzy będą chcieli wymienić poprzedni model na nowy.

Nowy Mi Band trafi do Chin już 7 czerwca. Kosztować będzie zaledwie 149 yuanów, czyli około 22$. Na nasze złotóweczki to około 100 zł. Jeżeli chodzi o rynek polski, to produkty pojawi się w ciągu miesiąca lub dwóch od premiery w Azji.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.