HMD Global (czyli producent smartfonów Nokia) szykuje dla nas coś ciekawego. Już niedługo ukaże się Nokia 9 PureView z dość nietypowym aparatem złożonym z 5 obiektywów. Układ ten stanowił do tej pory dość dużą zagadkę. Jednak klip reklamowy, który wyciekł do sieci, zdradza nam kilka interesujących szczegółów.

Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że im aparat ma więcej obiektywów, tym robi lepsze zdjęcia? Poprzedni rok pokazał nam, że konstrukcje z pojedynczym (ale za to porządnym) obiektywem potrafią robić dużo lepsze zdjęcia niż niejeden aparat z dwoma obiektywami. Google Pixel 3, iPhone XS, Samsung Galaxy S9 czy też Sony Xperia XZ3 mają tylko jeden obiektyw, a pomimo tego robią jedne z najładniejszych zdjęć pośród współczesnych smartfonów. Czy Nokia 9 PureView z 5 obiektywami spełni oczekiwania fanów? HMD Global pokłada nadzieje w oprogramowaniu PureView, które zasłynęło w 2013 roku wraz z premierą Lumii 1020.

Nokia 9 PureView ma robić zdjęcia 5 obiektywami jednocześnie

Klip reklamowy ujawnia kilka interesujących szczegółów. Zacznijmy od tego, że oprogramowanie PureView pozwoli na robienie zdjęć z użyciem wszystkich 5 obiektywów w tym samym czasie. Oznacza to, że algorytmy przetwarzające obrazy będą miały spore pole do popisu. Nokia 9 ma posiadać również tryb nocny, który wychwytuje 10 razy więcej światła niż standardowy aparat mobilny. Doczekamy się również poprawionego trybu HDR oraz tryb portretowy z efektem rozmytego tła.

Nie musimy już dłużej polegać na plotkach. Oficjalny klip reklamowy ujawnił również najważniejsze informacje dotyczące specyfikacji nowego flagowca HMD. Nokia 9 będzie wyposażona w chipset Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM-u,128 GB pamięci wewnętrznej, ekran 5,99” 2K HDR10, czytnik linii papilarnych ukryty pod wyświetlaczem oraz obsługę bezprzewodowego ładowania Qi.

Dotychczasowe plotki sugerują, że HMD Global przygotuje osobne wydarzenie, na którym zaprezentuje Nokię 9 PureView. Oznacza to, że nowy flagowiec nie zgubi się pośród konkurentów, które zobaczymy na targach CES w Las Vegas i MWC w Barcelonie.

Źródło: MySmartPrice

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.