Producenci smartfonów prześcigają się w stosowaniu coraz to lepszych aparatów. Jednocześnie obserwujemy trend dodawania coraz większej ilości obiektywów. Wygląda na to, że Nokia 9 PureView „pozamiata” pod tym względem konkurencję. Główny aparat nowego flagowca HMD Global ma mieć aż 5 obiektywów!

Stare Lumie z Windowsem na pokładzie miały swoje zalety. Ich największą bolączką był mało popularny system operacyjny. Jednak smartfony te nadrabiały to długim czasem pracy na baterii oraz dobrymi aparatami, które były reklamowane pod nazwą PureView. Z kolei HMD Global (tj. firma produkująca Nokie z Androidem) nie zamierza rezygnować z wypracowanej przez lata marki. Pierwszy aparat z serii PureView pojawi się w nowym flagowcu. Jest nim oczywiście Nokia 9 PureView, która ma posiadać z tyłu dość charakterystyczny sześciokąt złożony z 7 elementów: diodą flash, czujnikiem zbliżeniowym (ma być on używany przez autofocus) oraz 5 obiektywów. Jest to dość nietypowa konfiguracja, którą potwierdzają pojawiające się w sieci przecieki oraz rendery obudów.

Nokia 9 PureView pojawi się na początku przyszłego roku

HMD Global już od dłuższego czasu pracuje nad Nokią z aparatem PureView. Jednak firma musiała opóźnić premierę flagowca ze względu na problemy z oprogramowaniem. Wszystko wskazuje na to, że Finowie pokonali już wszystkie trudności techniczne. Producenci akcesoriów już się szykują do premiery nowej Nokii. Dlatego podejrzewamy, że Nokia 9 PureView pojawi się na targach CES w LasVegas lub MWC w Barcelonie. Wtedy powinniśmy też poznać kilka szczegółów dotyczących sposobu wykorzystania 5 obiektywów.

Nokia 9 PureView

Wszystko wskazuje również na to, że wyjątkowy aparat PureView będzie jedynym powodem, dla którego warto będzie kupić Nokię 9. Flagowiec ten ma posiadać chipset Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB pamięci RAM, ekran 5,9 cala Full HD+ o proporcjach 18:9 oraz akumulator 4150 mAh.

Źródło: Android Pure

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.