Nokia 7 Plus jest jednym ze smartfonów, który może zostać zaprezentowany podczas nadchodzący targów MWC 2018. HMD Global już obiecało, że szykuje coś wyjątkowego, jednak do tej pory nie mieliśmy do czynienia ze zbyt dużą ilością przecieków na ten temat. Tymczasem w bazie danych benchmarka GeekBench pojawiły się wyniki testów tajemniczego urządzenia o nazwie Nokia 7 Plus. Nie jest to żaden demon wydajności, ale musimy pamiętać o tym, że nowe Nokie z Androidem na pokładzie cieszą się dużą popularnością, ponieważ są typowymi przystępnymi cenowo “średniakami”.

Baza danych benchmarka GeekBench jest zaufanym źródłem przecieków. Znajdziemy w niej wyniki testów wykonanych na istniejących smartfonach wraz ze specyfikacją techniczną danego urządzenia. Przy czym najczęściej mamy do czynienia z wpisami zawierającymi kodowe nazwy urządzeń. Jednak w tym przypadku pojawiła się pełna komercyjna nazwa smartfona wraz z producentem, czyli HMD Global Nokia 7 plus.

Nokia 7 plus geekbench

Nokia 7 Plus będzie smartfonem ze średniej półki z Snapdragonem 660

Aktualnie wielu producentów urządzeń mobilnych stosuje zabieg polegający na oferowaniu dwóch podobnych do siebie urządzeń, przy czym jedno z nich ma w nazwie dopisek Plus. Zazwyczaj przekłada się to na większy wyświetlacz, lepszy aparat oraz baterię o większej pojemności, żeby skompensować większe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Nokia 7 Plus od Nokii 7 będzie różnić się nieznacznie szybszym procesorem (Snapdragon 660 zamiast Snapdragona 630) oraz systemem operacyjnym, którym będzie oczywiście Android Oreo, ale w wersji 8.0. Szkoda, że nie będzie to dostępna już od pewnego czasu wersja 8.1. Ilość pamięci RAM pozostaje bez zmian, czyli będzie to 4 GB. Przy czym najprawdopodobniej pojawi się również wariant z 6 GB pamięci RAM. Niestety to wszystko, co wiemy na temat nowej Nokii, reszta pozostaje w sferze domysłów.

Źródło: GeekBench

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.