Targi MWC (Mobile World Congress) są najważniejszym wydarzeniem roku dla świata telekomunikacyjnego. To właśnie podczas nich swoje dokonania prezentują firmy telekomunikacyjne. Dlatego też możemy się spodziewać wielu demonstracji związanych z 5G. Natomiast przeciętnego konsumenta co roku do Barcelony przyciągają prezentacje nowych flagowców smartfonów z Androidem. Targi będą odbywać się w czasie od 26 lutego do 1 marca. Jednak już teraz w sieci można znaleźć wiele przecieków, które zdradzają, co na nich zobaczymy.

Samsung

Samsung zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem podczas targów MWC. Nic nie zapowiada tego, żeby w tym roku miało być inaczej. Ludzie już nie mogą doczekać się prezentacji nowych flagowców Koreańczyków, którymi są oczywiście Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Według dotychczasowych przecieków największą zmianą w tegorocznych flagowcach Samsunga będzie zastosowanie zupełnie nowego rodzaju aparatu. Jedną z nowości ma być zmienna ogniskowa, a drugą tryb slow-motion nagrywający 1000 klatek na sekundę.

Samsung Galaxy S9

LG

Dotychczas myśleliśmy, że na tegorocznych targach MWC zobaczymy również LG G7. Jednak ostatnio mówi się, że smartfon ten nie jest jeszcze gotowy, a LG nie zamierza przyspieszać prac. Szef LG Electronics stwierdził, że jego firma nie będzie brała udziału w wyścigu flagowców i nowe modele będą wydawane wtedy, kiedy będą na to gotowe. Bez względu na poczynania konkurentów. Ostatnio pojawiły się plotki, że zamiast LG G7 zobaczymy ulepszoną wersję LG V30 z nowymi funkcjonalnościami z zakresu sztucznej inteligencji.

Sony

Rok temu na targach MWC 2017 zobaczyliśmy flagowca Sony Xperia XZ Premium. W tym roku może zostać zaprezentowany Sony Xperia XZ Pro, który ma być pierwszym smartfonem tej firmy z podwójnym aparatem oraz ekranem OLED o proporcjach 18:9. Jednak przecieki te nie pochodzą z żadnych wiarygodnych źródeł. Jeżeli chodzi o pewniaki, to Sony jakiś czas temu zapowiedziało prezentację nowych budżetowych modeli.

Lenovo/Moto

Ostatnio do sieci wyciekła informacja mówiąca o aż 7 nowych smartfonach Moto. Część z nich na pewno będzie zademonstrowana na targach MWC 2018. Jednym z kandydatów jest tutaj Moto G6, który najprawdopodobniej będzie przysłowiowym średniakiem. Jeżeli chodzi o flagowce, to Moto Z3 oraz Moto Z3 Play mają się pokazać na rynku w 2018 roku, jednak będzie to najprawdopodobniej dopiero okres wakacyjny.

Moto G6

Huawei

Wszyscy spodziewają się, że na targach MWC 2018 zobaczymy modele Huawei P11 oraz P11 Pro. Miałyby być one naturalnymi następcami zaprezentowanych na tych samych targach rok wcześniej modeli P10 oraz P10 Pro. Jednak niedawno pojawiły się niepotwierdzone jeszcze przecieki nt. flagowców Huawei P20 oraz Huawei P20 Plus z 3 kamerami umieszczonymi z tyłu obudowy.

Huawei P20

Nokia/HMD Global

Finowie kują żelazo, póki jest ono gorące. Wśród wyczekiwanych smartfonów znajdują się m.in. flagowiec Nokia 9 oraz niskobudżetowa Nokia 1. Kolejną nowością jest zapowiedziana już Nokia 3310 z obsługą sieci 4G LTE.

HTC

Model HTC U11+ opuścił niedawno linię produkcyjną. Dlatego też mało prawdopodobne jest, żeby HTC zaprezentowało w Barcelonie jakiegoś nowego smartfona. Zwłaszcza że na liście wystawców, HTC znajduje się razem z Vivo, które na pewno będzie chciało jeszcze raz pochwalić się swoim smartfonem z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z ekranem OLED.

Xiaomi

Niedawno zostało potwierdzone, że Chiński gigant zagości na targach MWC 2018. Jednakże nie wiadomo, co ma zamiar zaprezentować. Wiadomo tylko, że Xiaomi pracuje nad flagowcem Mi 7 oraz modelem ze średniej półki, którym jest Mi Max 3.

Xiaomi Mi Max 3

Alcatel/BlackBerry

Podczas tegorocznych targów CES Alcatel zapowiedział zmianę nazewnictwa swoich smartfonów. Być może podczas MWC 2018 zostanie pokazany Alcatel 3C, ale nie jest to nic pewnego. Natomiast w przypadku BlackBerry nie ma co się spodziewać prezentacji następcy BlackBerry KEYone. Jednak fani marki liczą na to, że Kanadyjczycy pokażą w Barcelonie coś ciekawego.

Asus

W przeszłości, Asus kilkukrotnie zapowiadał na targach MWC nowe smartfony. Jednak w sieci nie pojawiły się jeszcze żadnego przecieki na temat MWC 2018. Asus ZenFone 4 pojawił się na rynku w drugiej połowie zeszłego roku, więc na prezentację ZenFone 5 jest jeszcze za wcześnie. Jednak coś nowego zostanie pokazane, ponieważ Asus widnieje na liście wystawców.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.