Konsola Nintendo Switch sprzedawana jest w zestawie, który składa się z samej konsoli, przystawki do telewizora, zasilacza, kabla HDMI oraz uchwytu na kontrolery. Jednak akcesoria te nie są potrzebne dla osób nabywających drugą konsolę. To właśnie dla nich wprowadzony został w Japonii zestaw “Switch 2nd Unit Set”. Niestety nie będzie on dostępny w Europie.

Nintendo Switch jest dość ciekawą konsolą. Jest to produkt hybrydowy, który łączy w sobie cechy konsoli przenośnej oraz stacjonarnej. W praktyce mamy tutaj do czynienia z przenośną konsolą, którą można podłączyć do telewizora, żeby kontynuować rozgrywkę na większym ekranie. W tym celu używany jest specjalny adapter, do którego podłączany jest kabel HDMI oraz zasilacz. Natomiast kontrolery Joy-Con po zamontowaniu w dedykowanym uchwycie przekształcają się w klasycznego pada. Jednak nie każdy potrzebuje wszystkich tych akcesoriów. Dla niektórych osób wystarczyłaby sama konsola, którą można ładować za pomocą oddzielnie kupionej ładowarki USB-C.

Nintendo Switch 2nd Unit Set

Minimalistyczny zestaw Nintendo Switch nie będzie dostępny w Europie

Niestety Nintendo stwierdziło, że zestaw “Switch 2nd Unit Set” będzie aktualnie sprzedawany tylko w Japonii, gdzie jest o 17% tańszy od najuboższego zestawu z dodatkowymi akcesoriami. Dlatego obywatele Stanów Zjednoczonych oraz Europy, którzy chcieliby nabyć drugi egzemplarz konsoli, będą musieli kupić cały zestaw. W przypadku konsol stacjonarnych jest to standardowe podejście. Natomiast Nintendo Switch jest głównie konsolą przenośną, która można uszkodzić podczas podróży. Również możliwość grania na małym ekranie rodzi potrzebę posiadania własnej konsoli przez kilku domowników. Być może Nintendo po analizie japońskiego rynku doszło do wniosku, że właśnie takie zapotrzebowanie istnieje w Kraju Kwitnącej Wiśni. Świadczyć mogłyby o tym sprzedawane akcesoria na portalach aukcyjnych. Dlatego Nintendo wolało wprowadzić do sprzedaży w Japonii dedykowany zestaw, który nie zawiera niepotrzebnych dodatków i jest jednocześnie tańszy. Kto wie, być może po premierze gier Pokemon Let’s Go Pikachu oraz Pokemon Let’s Go Eevee, Nintendo wprowadzi zestaw “Switch 2nd Unit Set” na całym świecie. W końcu integracja przenośnej konsoli z grą mobilną Pokemon Go może napędzić sprzedaż Switcha.

Źródło: ubergizmo

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.