Testy kompatybilnościowe są bardzo ważne. Jednak nie powinny się one ograniczać tylko do sprawdzenia funkcjonalnej współpracy urządzeń. Każde urządzenie elektroniczne jest podatne na zakłócenia generowane przez sprzęt radiowy. Chyba nikogo nie trzeba dzisiaj przekonywać, że każdy sprzęt biurowy oraz gospodarstwa domowego powinien być zaprojektowany tak, żeby sygnały radiowe o częstotliwościach 2,4 GHz oraz 5 GHz nie zakłócały jego pracy. Inżynierowie LG najwidoczniej o tym zapomnieli, bo ich super ekskluzywny monitor UltraFine 5K nie radzi sobie ze zwykłymi routerami Wi-Fi.

O tym, jak istotne jest prawidłowe umieszczenie routera Wi-Fi, pisaliśmy już w naszym poradniku o przyspieszaniu domowej sieci Wi-Fi. Jeżeli trzymacie go na dnie szafy, to jest to właśnie przyczyna wolnego Internetu. Router powinien być umieszczony w dogodnym miejscu, najlepiej na środku mieszkania. Wtedy wszyscy domownicy będą mieć silny sygnał, co przełoży się na szybsze działanie Internetu. Jeżeli mieszkacie w domu i dalej macie problem z zasięgiem sieci Wi-Fi w niektórych pomieszczeniach lub na ogródku, to pomoże tutaj zastosowanie extendera.

LG UltraFine 5K jest następcą linii monitorów od Apple Thunderbolt Display.

Apple wycofało swoje monitory ze sprzedaży mniej więcej pół roku temu. Od tamtej pory, jedynymi oficjalnymi urządzeniami tego typu są produkty od LG. Można je kupić w oficjalnym sklepie Apple, więc ludzie oczekują jak najwyższej jakości. O ile niższy model, czyli LG UltraFine 4K, nie ma takich problemów, to najdroższy monitor z całej serii jest po prostu chyba pechowy. Najpierw użytkowniki narzekali na problemy z oprogramowaniem i typową niekompatybilność funkcjonalną pomiędzy monitorem LG UltraFine 5K a komputerami MacBook Pro. Tym razem problem jest dużo bardziej poważny i wygląda to na wadę konstrukcyjną.

LG radzi, żeby router Wi-Fi był oddalony przynajmniej o 2 metry od monitora.

Na poniższym filmiku widać, że użytkownik musiał umieścić swój router Wi-Fi bardzo blisko monitora, aby obraz na nim zniknął. Jednak sama intensywność problemu zależy również od tego, co się dzieje w naszej sieci Wi-Fi. Oczywiście problem jest bardziej zauważalny, kiedy na MacBook’u Pro pobierane są pliki za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Rada LG, żeby odsunąć problematyczny router od monitora, jest trochę śmieszna. Wpływa to na prędkość sieci Wi-Fi, co przekłada się na komfort pracy na nowym MacBook’u. Zastanawiający jest również fakt, że monitory LG UltraFine 4K nie mają tego problemu. Być może nowy model ma problemy z ekranowaniem albo producent musiał usunąć niektóre filtry, żeby możliwy był przesył obrazu o wyższej rozdzielczości.

Źródło: 9to5mac

[vlikebox]

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.