Ostatnio dość sporo mówi się o składanych smartfonach z wyginanym ekranem. Wiemy już, że nad takim urządzeń pracują m.in. Samsung oraz Huawei. Jednak nie możemy zapominać o innych graczach, którzy maą swój własny pomysł na wykorzystanie nowej technologi. W sieci pojawił się niedawno filmik pokazujący działający prototyp wyginanego smartfona Lenovo, który można nałożyć na rękę.

Zginane wyświetlacze OLED mają już niedługo zrewolucjonizować rynek smartfonów. Niektórzy uważają, że to właśnie ta technologia napędzi rozwój sieci 5G. Ludzie będą potrzebować jeszcze szybszego dostępu do Internetu, ponieważ nowe smartfony zmienią nasze dotychczasowe przyzwyczajenia dotyczące korzystania z mobilnego Internetu. Większość osób spodziewa się, że producenci szykują dla nas smartfony, które będzie można zginać jak książkę. Miałoby to dość duży sens, ponieważ rozłożony telefon oferowałby dwa razy większy ekran. Natomiast Lenovo podchodzi do tego tematu w trochę inny sposób. Na poniższym nagraniu możecie zobaczyć jak zachowuje się giętki smartfon, który można zgiąć do formy “bransoletki” i założyć go na rękę.

Lenovo ma kilka pomysłów na urządzenia ze składanymi ekranami

Widoczny powyżej koncept został już zaprezentowany przez Lenovo w 2016 roku. Jednak zaprezentowany wtedy prototyp posiadał sporo wad. Opracowany wyświetlacz był daleki od ideału. Widać na nim sporo wypalonych i nieaktywnych pikseli. Na szczęście obecny prototyp sprawuje się pod tym kątem dużo lepiej.

Lenovo smartfon

Lenovo pracuje również nad zginanym tabletem, którego ekran wygina się o pełno 180 stopni. Dzięki temu można go złożyć tak, jak książkę.

Lenovo zginany tablet

Całkiem możliwe, że składane wyświetlacze trafią również do laptopów. Jedna z zaprezentowanych przez Lenovo wizji dotyczyła komputera, który nie posiada żadnych zawiasów.

Lenovo laptop

Źródło: Weibo

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.