Xiaomi Mi 8 Explorer Edition jest obecnie najbardziej reprezentacyjnym flagowcem z oferty chińczyków. Użytkownicy zachwycają się nie tylko jego specyfikacją (w tym systemem rozpoznawania twarzy 3D), ale również wyglądem. Największe wrażenie robi przezroczysty tył obudowy, przez który mieliśmy widzieć fragment płyty głównej smartfona. Wygląda to bardzo efektownie. Niestety mamy już niezbite dowody na to, że Xiaomi pokazuje nam jedynie atrapę kawałka płyty głównej. Szkoda.

Już dawno skończyły się czasy, kiedy to smartfony projektowane w Chinach zdobywały rynek tylko i wyłącznie dzięki niskiej cenie. Giganci tacy jak Xiaomi muszą się bardzo starać, żeby zdobyć uznanie w oczach potencjalnych klientów. Pierwsza partia Xiaomi Mi 8 Explorer Edition wyprzedała się w ciągu kilku sekund. Nie ma co się dziwić. Jest to w końcu najnowocześniejszy smartfon z portfolio Xiaomi, który został wyposażony w kilka innowacyjnych rozwiązań. Dobrym przykładem jest tutaj trójwymiarowy system rozpoznawania twarzy, który (według zapewnień Xiaomi) jest dokładniejszy niż Apple’owski Face ID z iPhone X. Jednak wśród internautów najwięcej emocji wzbudziły kontrowersje powstałe wokół przezroczystych “plecków”. Teraz, kiedy Xiaomi Mi 8 Explorer trafił do pierwszych użytkowników, poznaliśmy prawdę.

Mi 8 Explorer płyta

Elementy widoczne z tyłu Xiaomi Mi 8 Explorer są fikcyjną płytą główną

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition został zaprezentowany pod koniec maja. To właśnie wtedy pojawiły się wątpliwości dotyczące tego, co jest widoczne za przezroczystą częścią tyłu obudowy. Pierwsza wersja zakładała, że jest to po prostu naklejka. Jednak Xiaomi zaprzeczyło tym doniesieniom. Producent zadeklarował, że z tyłu nowego flagowca widoczne są prawdziwe fizyczne elementy. Jednak cały szkopuł tkwi w szczegółach. Osoby, które zdecydowały się na rozebranie Xiaomi Mi 8 EE, odkryły całą prawdę. Chiński producent zaprojektował niewielki element dekoracyjny, Jest nim niepodłączony do niczego fragment płyty głównej. Składa się on z prawdziwych elementów elektronicznych, jednak nie pełnią one żadnej funkcji.

Tym samym została potwierdzona druga wersja plotek, które pojawiły się w sieci zaraz po prezentacji flagowca Xiaomi.

Źródło: Weibo

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.