Tegoroczne targi MWC (Mobile World Congress) będą bardzo interesującym wydarzeniem. Producenci smartfonów szykują dla nas kilka prezentacji pierwszych urządzeń z modemami z 5G. Wśród nich jest również LG, pokaże nam V50 ThinQ 5G.

LG V50 ThinQ 5G ma być pierwszym smartfonem Koreańczyków obsługującym sieci komórkowe nowej generacji. Model ten najprawdopodobniej będzie sprzedawany jedynie w Stanach Zjednoczonych przez operatora Sprint. Tak przynajmniej będzie na początku. Tego typu wyłączność nie jest zaskakującą decyzją. Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że pierwsze smartfony 5G będą dostosowywane do działania w sieciach poszczególnych operatorów. LG V50 ThinQ 5G ma być wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 855 z modemem Snapdragon X50. Model dedykowany dla amerykańskiej sieci Sprint będzie wyróżniać się obsługą sieci 5G mmWave (pasmo 28 GHz) oraz technologi Massive MIMO w paśmie 2,5 GHz dla sieci TDD LTE.

LG V50 ThinQ 5G

LG V50 ThinQ 5G ma być “zwykłym” flagowcem

Osoby interesujące się nowymi technologiami spekulowały, że potencjał sieci 5G wykorzystają dopiero smartfony ze składanymi ekranami OLED. Jednak wygląda na to, że wielu producentów zdecydowało się na montaż modemów 5G w tradycyjnych smartfonach. Szczegółowa specyfikacja LG V50 ThinQ nie jest jeszcze znana. Jednak ujawnione rendery zdradzają kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim mówimy tu o flagowcu z najnowszym procesorem Qualcomma oraz baterią o pojemności 4 000 mAh. Na uwagę zasługuje potrójny główny aparat oraz podwójny aparat do selfie. Wygląda na to, że taka konfiguracja będzie dominować pośród tegorocznych flagowców. Smartfon LG wyróżniać się będzie również tradycyjnym czytnikiem linii papilarnych umieszczonym z tyłu obudowy. Cena koreańskiego flagowca z modemem 5G ma oscylować pomiędzy 1 160 a 1 340 dolarów amerykańskich.

LG zaplanowało swój event na tegorocznych targach MWC na 24 lutego.

Źródło: Evan Blass

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.