Laptop warty 40 tysięcy złotych? Premiera Acer Predator 21 X już niedługo. Mówią, że człowiek już wszystko wymyślił, ale producenci sprzętu komputerowego cały czas nas zaskakują. Acer na wydarzeniu CES 2017 zapowiedział najnowsze cudo, które zapewne ogrzeje nasze mieszkanie w mgnieniu oka. Mowa tu o zapowiedzianym laptopie dla graczy Predator 21 X. Jest to w zasadzie komputer stacjonarny zamknięty w obudowie laptopa.

Pomysł może wydawać się szalony, lecz to prawda.

Określenie Acer Predator 21 X sprzętem z wysokiej półki jest trochę obraźliwe dla tego potężnego laptopa. Komputer warty ponad 9000 dolarów może pokazać na co go stać. Fani mocnej specyfikacji powinny być usatysfakcjonowani. Acer podzielił się także informacją na temat parametrów, jakie zobaczymy w Predator’ze 21 X. Zdecydowaną zaletą sprzętu jest przejście rozdzielczości ekranu z FullHD na 2K. Oczywiście, zwiększa to satysfakcję z użytku sprzętu, lecz nie to jest tu najważniejsze. Największych wrażeń powinien dostarczyć zakrzywiony ekran o przekątnej 21 cali. Nad ekranem, jak to zwykle bywa w każdym sprzęcie przenośnym, znajdziemy także kamerkę. Będzie one posiadała technologię śledzenia wzroku Tobii, która już teraz jest dość popularna. Acer Predator 21 X zostanie także zaopatrzony w dwie karty graficzne NVidia GeForce GTX 1080 połączone w SLI. Razem z procesorem Intel Core i7-7820HK z możliwością podkręcenia, podzespoły zapewnią nam naprawdę wielką moc obliczeniową. Całość będzie chłodzona systemem opartym na 5 wentylatorach oraz 9 poprowadzonych przez najgorętsze miejsca ciepłowody. Jeśli chodzi o pamięć, to się nie zawiedziemy. Laptop został wyposażony w 64GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 512 GB.

Design zawsze jest mile widziany

Z rzeczy, które ucieszą nasze oczy, to na pewno wysoce profesjonalna klawiatura. Oprócz bardzo niskiego skoku, oferuje ona także technologię Cherry MX Brown pozwalająca na zabawę z podświetleniem. Trybów i samych kolorów jest naprawdę wiele, także na pewno ktoś znajdzie swój własny ulubiony styl podświetlenia. Obudowa laptopa wygląda solidnie oraz dobrze mieści w sumie wszystkie komponenty. Projektanci mieli chyba mały problem z pomieszczeniem klawiatury numerycznej oraz touchpad’a. Dlatego też zastosowali rozwiązanie 2 w 1, czyli moduł, który może być touchpad’em lub klawiaturą numeryczną (w tym przypadku skok klawiszy jest niski). Laptop ten ciężko jest nazwać komputerem przenośnym, ponieważ całość waży aż 8 kg.

Jak wygląda cena Acer Predator 21 X, na tle innych produktów?

Wyobraźmy sobie sumę, jaką trzeba wydać na ten rodzaj przyjemności, jaką jest kupienie najnowszej zabawki Acera/ Każdy na pewno marzył sobie o zakupie jednego z produktów z logiem jabłka. Za taką sumę, spokojnie moglibyśmy zostać posiadaczem aż trzech MacBook’ów Pro. Oczywiście mowa tutaj jest o najlepszej wersji z procesorem Intel Core i7 oraz dyskiem twardym o pojemności 512 GB. Chociaż, na co komu aż trzy laptopy. Jeśli mamy dużą rodzinę, na pewno za taką sum moglibyśmy zadowolić ich aż 13 telefonami iPhone 7. Chociaż nie… 12 – pamiętajmy, żeby jednak dla siebie zawsze coś zostawić. Z rzeczy bardziej przyziemnych, jeśli ktoś jest kino maniakiem, taka kwota starczyłaby mu codzienne wyjścia do kina przez 10 lat. Ewentualnie dla kanapowców, opłacenie Netflixa za taką sumę, da nam aż 75 lat abonamentu.

[vlikebox]

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.