Szczerze mówiąc, to ostatni czasy Pokemon Go zaczyna mnie nudzić. Muszę przyznać, że łapanie kolejnych Evee sprawia mi niezłą frajdę, ale brak mechanizmu śledzenia pobliskich stworków, dobija mnie. Widać jednak, że nie jestem w tym osamotniona i Niantic powoli traci graczy. Dalej jest ich jednak sporo. Ci, którzy wciąż grają, powinni zainstalować dzisiejszą aktualizację!

Deweloperzy Niantic przygotowali fajny bajer dla wielbicieli walk w Gymach oraz wyboru tego najnaj stworka pod ewolucję. Jak zapewne wiecie, w sieci jest dostępnych kilka różnych kalkulatorów IV do Pokemon Go, które ocenią Wasze Pokemony. Jednak prawdziwy sposób liczenia IV oraz statystyki naszych Pokemonów zna tylko Niantic. Dlatego też ludzie zaczęli pisać aplikacje, które odczytywały IV wszystkich Pokemonów znajdujących się na koncie graczy. Oczywiście Niantic nie lubi tego typu praktyk, dlatego też gracze korzystający z tego typu ułatwień byli ostatnio karani. Aktualizacja 0.35.0 dla Androida oraz 1.5.0 dla iOSa daje małą namiastkę statystyk oraz IV.

Liderzy drużyn ocenią każdego Waszego Pokemona w kilku zdaniach.

Wystarczy, że z menu wybranego Pokemona wybierzecie opcję Appraise. Wtedy lider Twojej drużyny (Candela, Blanche lub Spark) powie kilka słów na temat wybranego stworka. Muszę przyznać, że liczyłam IV mojego Flareon’a oraz Vaporeon’a za pomocą kalkulatora on-line. Ocena Candela zgadza się z tymi wyliczeniami, czyli mój Flareon jest dość przyzwoity, jeśli chodzi o walki, natomiast Vaporeon jest moim najsilniejszym Pokemonem.

Pokemon_lider

Pokemon Go traci powoli gaczy.

Na samym początku gra Pokemon Go biła wszelkie rekordy popularności. Dwa tygodnie po premierze, Niantic mogło się cieszyć z ponad 40 milionów aktywnych graczy każdego dnia. Jednak zachwyt powoli mija i dzisiaj w Pokemon Go gra “tylko” 30 milionów osób. Dodatkowo widać, że z grą zostało około 40% osób, które nią zainstalowały. Współczynnik DAU/MAU mówi o ilości dziennych użytkowników w stosunku do użytkowników z całego miesiąca. Tendencja jest spadająca, ale Pokemon Go nie zostało wydane jeszcze we wszystkich krajach. Niektórzy wciąż czekają na oficjalną premierę i ręcznie pobierają i instalują każdą aktualizację.

1x-11

1x-11-1

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.