Nadchodzący flagowiec od LG zdążył już być bohaterem wielu wycieków. Wczoraj do sieci trafiły rendery prasowe stawiającego na sztuczną inteligencję modelu G7 ThinQ. Teraz nowy smartfon Koreańczyków pojawił się wśród wyników benchmarku GeekBench, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, jakie podzespoły trafią do finalnej wersji G7.

Mocny procesor z rozczarowującą ilością RAM-u

Już od pierwszych wycieków wiadomo było, że tegoroczny flagowiec LG będzie korzystać z topowego układu Snapdragon 845 od Qualcomma. Jest to procesor wykorzystywany również w wielu innych flagowych modelach z 2018 roku. Wyniki testów chipa zamontowanego w LG G7 ThinQ są bardzo zadowalające – wydajność zarówno jedno-, jak i wielordzeniowa, jest na poziomie Samsunga Galaxy S9. Jedynym mocniejszym układem jest obecnie najnowszy A11 od Apple’a, który dzięki wyższemu taktowaniu znacznie lepiej wypada w testach korzystających z jednego rdzenia.

Nieco zawiedzionym można być za to informacją o ilości użytej pamięci operacyjnej. Choć wcześniejsze wycieki wskazywały na 6 lub nawet 8 GB RAM-u, okazuje się, że testowany model korzysta z kości o wielkości zaledwie 4 gigabajtów, czyli tyle samo co model z poprzedniego roku. Niewykluczone jednak, że na rynku pojawi się także wariant wyposażony w 6 GB RAM-u. Kolejną informacją potwierdzoną przez wynik w bazie GeekBench jest wersja użytego systemu operacyjnego – jest to Android 8.0 Oreo.

Przewidywane specyfikacje LG G7

Oprócz topowego Snapdragona w G7 ThinQ zobaczymy 6,1-calowy ekran MLCD+ o rozdzielczości QHD+ (3 120 na 1 440 pikseli) o nietypowych proporcjach 19,5:9 z inspirowanym iPhone’em X wcięciem przy górnej krawędzi oraz baterię o pojemności 3 000 mAh. Wyświetlacz G7 ma cechować bardzo wysoka jasność o maksymalnej jasności 1 000 nitów (dla porównania – 600 nitów w Galaxy S9/S9+). Na tylnym panelu znajdziemy podwójny aparat, którego główny obiektyw będzie rejestrować obraz w rozdzielczości 16 pikseli. Premiera smartfona zaplanowana jest na 2 maja, a oficjalna sprzedaż ma ruszyć mniej więcej miesiąc później.

Źródło: Geekbench