Obecność sprzętowej klawiatury w smartfonach zostanie przedłużona przez BlackBerry o kolejny rok. Kanadyjski producent szykuje się do premiery następcy KEYone, która ma odbyć się za niecały miesiąc – 7 czerwca. Obok BlackBerry KEY2 zaprezentowany zostanie budżetowy wariant Lite.

BlackBerry zaprasza na premierę

Na twitterowym koncie kanadyjskiego producenta pojawił się plakat zapraszający na event, podczas którego przedstawiony zostanie KEY2. Premiera odbędzie się 7 kwietnia w Nowym Jorku o godzinie 10 czasu lokalnego – w naszym kraju będzie wtedy godzina 16. BlackBerry zdecydowało się nieco zmienić branding urządzenia. Smartfon z pierwszej linii nosił nazwę KEYone, więc można było się spodziewać, że jego następca będzie nazywać się KEYtwo. Druga część nazwy została jednak zmieniona na cyferkę – nowy smartfon z klawiaturą QWERTY będzie nazywać się BlackBerry KEY2. Premiera odbędzie się pod hasłem “An icon reborn”, czyli “Odrodzenie ikony”.

W porównaniu z zeszłorocznym modelem nie zmieni się rozmiar i rozdzielczość ekranu (4,5” IPS LCD, 1 080 na 1 620 pikseli). Poprawione zostaną za to wewnętrzne komponenty urządzenia. BlackBerry KEY2 otrzyma szybszy, 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 660 oraz 6 GB RAM-u. Dodatkowo na tylnym panelu smartfona pojawi się podwójny aparat z obiektywami o rozdzielczości 12 i 8 megapikseli. Choć pojemność baterii nieco zmaleje do 3 360 mAh, dzięki bardziej energooszczędnemu procesorowi żywotność urządzenia nie powinna zbytnio ucierpieć.

BlackBerry KEY2 Lite

Wśród wyników benchmarku GeekBench pojawił się nowy smartfon BlackBerry, oznaczany numerem BBG100-1 (KEY2 to BBF100-1). Będzie to słabiej wyposażona i tańsza wersja flagowego modelu. Na razie wiemy o nim tylko kilka podstawowych rzeczy. W roli procesora pojawi się 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 450 wspierany przez 4 GB RAM-u, a zainstalowana wersja systemu operacyjnego Android to 8.1 Oreo. Obecnie nie wiadomo, jakie będą różnice między dwoma urządzeniami. Możemy spodziewać się, że wariant Lite nie dostanie podwójnego aparatu, a także może otrzymać mniejszą baterię. Z pewnością nie zabraknie za to fizycznej klawiatury QWERTY.

Źródło: @BBMobile, GeekBench