Galaxy „F”, albo też Galaxy „X”, składany smartfon od firmy Samsung już w przyszłym roku niewątpliwie pojawi się na rynku. Przemawia za tym sytuacja w branży telefonów, gwałtowne, dynamiczne ruchy ze strony konkurencji, oraz konferencja SDC, na której zaprezentowany został ekran „Infinity Flex”. Potwierdza to również agencja Yonhap, która dodatkowo weszła w posiadanie informacji co do prawdopodobnej ceny, oraz kilku innych parametrów.

Po pierwsze nazwa – Galaxy „F”, czy może jednak Galaxy „X”?

Wygląda na to, że Samsung ostatecznie postawił na Galaxy „F”, prawdopodobnie ma być to skrótem od Galaxy „Flex” – co w tym przypadku możemy przetłumaczyć na język polski jako „wyginać”, „wygiąć”, „wyginany”. No ale oczywiście nazwa nie ma zbyt dużego znaczenia – oznacza to tylko, że łatwiej będzie znaleźć potencjalne informacje co do przecieków odnośnie tego urządzenia. Dużo ważniejsza jest cena.

Samsung Electronics Co. unveils the display and interface of the upcoming foldable smartphone during the developers' conference in the United States on Nov. 7, 2018, in this photo provided by the company. (Yonhap)

Niestety, nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na tego typu urządzenie

Galaxy „F” nie będzie urządzeniem dla przeciętnego użytkownika. Jego cena w tym momencie szacowana jest na 2 000 000 KRW (wonów południowo koreańskich), co można przeliczyć na 1 780 USD. A więc po dodaniu polskiego opodatkowania możemy spodziewać się kwot rzędu 8 000 złotych, czyli więcej niż najdroższy wariant iPhone Xs Max. Jest to jednak oczywiście pierwszy tego typu przeciek w tej sprawie, a więc może się to zmienić.

Kiedy Galaxy „F” pojawi się na rynku?

Wiemy, że taki model na pewno się pojawi – tak wynika z wypowiedzi DJ Koh-a, prezesa Samsung Electronics. Dodatkowo podał on informacje o nakładzie tego urządzenia – na rynek zostanie wypuszczony przynajmniej 1 milion sztuk. Natomiast co do daty oficjalnej premiery – należy sobie ją zapisać w kalendarzu jako luty 2019, a konkretnie targi Mobile World Congress, które odbywają się pomiędzy 25 lutym, a 1 marca.

Dodatkowo poznaliśmy więcej szczegółów co do premiery Galaxy S10

W związku z tym, że Galaxy „F” pojawi się dopiero pod koniec lutego, Samsung będzie musiał zaprezentować swojego kolejnego flagowca wcześniej – pierwsze warianty S10 będziemy mieli okazję zobaczyć już na początku lutego. Co może pozostawiać niewielki niedosyt – wcześniej większość branży technologicznej wskazywała targi CES, które odbywają się na początku stycznia, jako potencjalne miejsce na pokazanie S10.

Źródło:yonhapnews