Xiaomi jest marką, o której istnieniu wie coraz więcej Polaków. Jak na razie sprzęt tego chińskiego producenta nabywamy głównie za pośrednictwem sklepów współpracujących z polskim dystrybutorem, a niektórzy dalej zamawiają go bezpośrednio z Chin. Dlatego Xiaomi zdecydowało się na otwarcie już trzeciego oficjalnego sklepu, który od 21 lipca będzie funkcjonować we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim.

Nie ma co się oszukiwać. Polacy preferują sprzęt, który jest dobry, ale nie chcą za niego przepłacać. Natomiast urządzenia Xiaomi charakteryzują się dobrze zbilansowanym współczynnikiem ceny do jakości. Widać to bardzo dobrze po smartfonach smartfonach. Xiaomi zawsze dba o to, żeby kupować komponenty po atrakcyjnych cenach, co przekłada się na rozsądne ceny urządzeń. Dodatkowo Xiaomi ogranicza swoją marżę w taki sposób, że dochód ze sprzedaży smartfonów nie przekroczył 5%. Dlatego Polacy chętnie kupują telefony “chińskiego Apple”. Jednak pomimo tego Xiaomi dość ostrożnie podchodziło do uruchamiania swoich sklepów w Polsce. Najpierw w Warszawie powstało niewielkie stoisko nazwane Mi Zone. Natomiast pod koniec marca został otwarty w Krakowie pierwszy salon Mi Store, który swoją stylistyką od razu przypomina Apple’owski iSpot.

Xiaomi na otwarcie Mi Store we Wrocławiu szykuje atrakcyjne promocje

Za całym przedsięwzięciem stoi tak naprawdę polski dystrybutor Xiaomi, czyli firma Ingram Micro. Otwarcie nowego salonu jest zaplanowane na sobotę 21 lipca o godzinie 11:00 w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Osoby, które pofatygują się na miejsce, będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych na tę okazję promocji:

  • Xiaomi Mi MIX 2S za jedyne 777 zł – ale tylko 7 (!) sztuk,
  • Xiaomi Redmi Note 5 32 GB – 499 zł (100 szt.),
  • Odkurzacz Mi Robot Vacuum za 1299 zł z bonem o wartości 300 zł,
  • Mi Laptop Air 13,3″ – 4299 zł z bonem o wartości 300 zł,
  • Wagę Mi Smart Scale za 49 zł (100 szt.),
  • Szczoteczkę Mi Electric Toothbrush za 99 PLN (100 szt.).

Coś czuję, że powyższe urządzenia przyciągną wielu łowców okazji. Najatrakcyjniejsza promocja dotyczy bezramkowca Xiaomi Mi MIX 2s, który normalnie kosztuje ponad 2000 zł.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.