Xiaomi Mi 9 będzie oficjalnie zaprezentowany dokładnie za tydzień, czyli 20 lutego. Dzisiaj do internetu trafiło zdjęcie przedstawiające rzeczywisty egzemplarz chińskiego flagowca – a dokładniej jego przód. W połączeniu ze wcześniejszymi renderami i innymi wyciekamy wiemy już dokładnie, co zaoferuje nam Xiaomi.

Wcięcie w ekranie, zaokrąglone krawędzie

xiaomi mi 9

Tegoroczny flagowiec Xiaomi posiada wszystkie pozycje typowe dla wyglądu smartfona z 2019 roku. Znajdziemy tu na przykład bardzo wąskie ramki, zaokrąglone krawędzie, a nawet wcięcie w górnym boku ekranu. „Notch” w Mi 9, w którym umieszczony jest aparat do selfie, ma kształt kropelki. Czytnik linii papilarnych został wbudowany w ekran, a jego powierzchnia jest pięciokrotnie większa niż skanera znajdującego się w Mi 8 Pro. Wyświetlacz korzysta z technologii AMOLED, a jego przekątna to 6,4 cala. Jego rozdzielczość wynosi z kolei 1 080 na 2 220 pikseli (FHD+).

Xiaomi Mi 9 – specyfikacja

Smartfon będzie korzystać z najmocniejszego obecnie procesora Qualcomma, którym jest 8-rdzeniowy Snapdragon 855. Niestety zabraknie nowego modemu X50, co oznacza, że Xiaomi Mi 9 będzie oferować tylko sieć LTE. Łączność 5G pojawi się za to w nowej wersji Xiaomi Mi Mix 3, którą zobaczymy pewnie w najbliższych paru miesiącach. Mi 9 będzie dostępny w dwóch wariantach, różniących się pamięcią – 6 GB RAM-u i 128 GB na dane użytkownika lub odpowiednio 8 i 256 GB. Ponadto do sprzedaży trafi limitowana wersja Explorer Edition, w której znajdzie się aż 10 GB RAM-u i 512 GB lub 1 TB pamięci wewnętrznej. Pojemność baterii wyniesie 3 500 mAh, a całość działa pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką MIUI.

Potrójny aparat

Mimo że dzisiejsze zdjęcie przedstawia tylko front smartfona, ze wcześniejszych wycieków wiemy, że na tylnym panelu znajdzie się potrójny aparat. Główny obiektyw będzie mieć rozdzielczość 48 MP i wspomagany będzie przez jednostkę 12 MP. Dodatkowo Xiaomi wyposaży swego flagowca w czujnik 3D Time-of-Flight. Aparat do selfie będzie mieć rozdzielczość 24 megapikseli.

Xiaomi Mi 9 zostanie przedstawiony już za tydzień, czyli 20 lutego. Co ciekawe, w ten sam dzień ma odbyć się premiera serii Galaxy S10 Samsunga.

Źródło: @UniverseIce