Operatorzy i użytkownicy zwracają coraz większą uwagę na prędkość wysyłania danych. Dlatego Vectra postanowiła dwukrotnie zwiększyć upload w ofertach 300 Mbit/s i 600 Mbit/s. Teraz wynosi ona odpowiednio 40 Mbit/s i 60 Mbit/s.

Do tej pory operatorzy przykuwali uwagę potencjalnych klientów jedynie za pomocą prędkości pobierania danych. Jednak coraz większa konkurencja na rynku sprawia, że jest to za mało. Z kolei użytkownicy coraz częściej wysyłają do sieci duże porcje danych. Niestety mało który operator oferuje symetryczne łącza internetowe w przystępnych cenach. Dlatego też bardziej świadomi klienci zwracają również uwagę na prędkość wysyłania danych. Do tej pory Vectra w ofertach 300 Mbit/s i 600 Mbit/s pozwalała wysyłać dane do sieci z prędkościami do 20 Mbit/s i 30 Mbit/s. Teraz to się zmieniło i upload został zwiększony dwukrotnie.

Vectra wie, że szybszy upload to większy komfort korzystania z sieci

Do tej pory niesymetryczne łącza internetowe miały prawo bytu, ponieważ użytkownikom zależało przede wszystkim na szybkim pobieraniu danych, a nie ich wysyłaniu. Jednak dzisiaj, w dobie mediów społecznościowych i usług chmurowych, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dodatkowo coraz więcej osób korzysta ze smartfonów wyposażonych w aparaty robiące zdjęcia i nagrywające wideo w wysokiej rozdzielczości. Niemal każdy korzysta również z usług typu Google Drive oraz iCloud do robienia kopii zapasowych. Szybsza prędkość wysyłania danych to również wyższa jakość wideo rozmów oraz telekonferencji. Dlatego też łącza z niskimi prędkościami wysyłania przestają nam wystarczać.

“Posiadamy jedną z najlepszych sieci teleinformatycznych i jeden z najwyższych parametrów upload wśród sieci HFC. Zapewniamy w ten sposób komfort Klientom korzystającym z naszych usług” – komentuje Bartłomiej Irzyński, CTO w Vectra S.A.

Źródło: informacja prasowa

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.