UPC wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach akcji #dzialamyztroska uruchomił inicjatywę “Internet dla edukacji”. Chodzi tutaj o udostępnienie darmowego internetu światłowodowego 2 tysiącom polskich nauczycieli, którzy znajdują się w zasięgu infrastruktury operatora.

Obecna sytuacja stanowi ogromne wyzwanie dla całego systemu edukacji. Problemy ze zdalnym nauczaniem mają nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale również nauczyciele.

“Nagła konieczność przestawienia edukacji na tryb zdalny wymaga dostępności w domu stabilnego, nielimitowanego internetu o wysokiej przepustowości. Jest on wyjątkowo ważny dla nauczycieli, ale nie wszyscy z nich mają dziś usługi szerokopasmowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, UPC zdecydowało się zaoferować nauczycielom bezpłatną usługę dostępu do internetu, wspierając tym samym cyfryzację polskiego systemu edukacji”. – Robert Redeleanu, Prezes UPC Polska

Kto może skorzystać z darmowego internetu od UPC?

Specjalna oferta skierowana jest do wszystkich nauczycieli szkół podstawowych i średnich, którzy nie mają dostępu do internetu szerokopasmowego i mieszkają w zasięgu sieci UPC Polska. Według ustaleń operatora mowa jest tutaj o 2 tysiącach nauczycieli. Akcja polega na bezpłatnym udostępnieniu na okres 6 miesięcy łącza światłowodowego o przepustowości 150 Mbit/s. Każdy nauczyciel, który chce skorzystać z tej specjalnej oferty, może zgłosić się poprzez formularz dostępny na stronie: www.internetdlaedukacji.pl.

“Odwołanie zajęć w szkołach i konieczność zorganizowania uczniom zdalnej nauki to dla wielu nauczycieli spore wyzwanie. Wiemy, że większość z nich świetnie sobie z tym radzi i szybko przystosowała się do nowej sytuacji. Nie wszyscy jednak mają w domach odpowiedni dostęp do cyfrowych narzędzi i stabilnego internetu, a to bardzo potrzebne w zdalnej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Do zdalnej edukacji potrzebne są narzędzia i materiały. Dlatego wspólnie z UPC Polska, dostawcy szerokopasmowego internetu, uruchamiamy akcję „Internet dla edukacji”. Dzięki temu nauczyciele z różnych stron kraju będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do szybkiej sieci”. – Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji

Źródło: UPC

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.